آتاشهیر استانبول؛ منطقه ای عالی برای خرید ملک

2023-04-05
0 نظر
منطقه آتاشهیر استانبول

آتاشهیر Ataşehir، استانبول یکی از مناطقی است که در بخش شرقی استانبول و قسمت آسیایی قرار گرفته. این منطقه از جنوب با کادیکوی، از غرب با اسکودار، از شرق با سنجاق تپه و مال تپه و از شمال با عمرانیه همسایه می‌باشد. آتاشهیر از مناطقی است که در بخش شرقی استانبول و قسمت آسیایی قرار گرفته. این منطقه از جنوب با کادیکوی، از غرب با اسکودار، از شرق با سنجاق تپه و مال تپه و از شمال با عمرانیه همسایه می‌باشد. چهره شهری آتاشهیر کاملا مسکونی است و مرزی با دریا ندارد. طی سال‌های اخیر ساخت و ساز و تاسیس پروژه در آتاشهیر افزایش پیدا کرده و این روند در بخش غربی منطقه سرعت بیشتری داشته. در ادامه با آریا کوئین همراه شوید!

آنچه در این یادداشت می خوانید:

 • آتاشهیر چند محله دارد؟
 • امکانات اتاشهیر
 • جاذبه‌های گردشگری اتاشهیر استانبول
 • امکانات درمانی و بیمارستان‌های آتاشهیر
 • دسترسی‌های منطقه آتاشهیر
 • دانشگاه‌ها و خدمات آموزشی آتاشهیر
 • خرید خانه در آتاشهیر

آتاشهیر چند محله دارد؟

آتاشهیر ۱۷ محله دارد که بارباروس، کایش داغی، مولانا، معمار سنان، فتیح و ینی چاملیجا تعدادی از محله‌های معروف آن به حساب می‌آیند.

امکانات منطقه آتاشهیر استانبول

آتاشهیر پر از مرکز خریدهای معروف و متنوع است. برندیوم، نوادا، اپتیموم و پالادیوم در این منطقه قرار دارند که همگی از مراکز خرید مشهور استانبول هستند. علاوه بر این‌، بازارهای زیادی هم در اتاشهیر برپاست. بازارهایی روزانه و هفتگی. در امتداد بلوار آتاشهیر هم تعدادی از بهترین کافه‌ و رستوران‌ها قرار دارد که پاتوق جوانان است. از آنجایی که آتاشهیر منطقه‌ای در حال گسترش و پیشرفت است، توجه خوبی به توسعه امکانات و بهبود وضعیت شهری آن شده است.

با آخرین قوانین اقامت ترکیه در سال ۲۰۲۳ آشنا شوید!

مرکز خرید برندیوم آتاشهیر

مرکز خرید برندیوم در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد و یکی از معروف‌ترین پاساژهای بخش آسیایی به حساب می‌آید. این پاساژ لوکس در محله کایش داغی قرار گرفته و برندهای متنوع و محبوبی دارد.

مرکز خرید اپتیموم اوتلت استانبول

اوتلت اپتیموم در محله ینی صحرا قرار گرفته و به دلیل جایگاه و دسترسی‌های خوبی که دارد، از شهرت و محبوبیت خوبی بین مردم برخوردار است. معماری مدرن اپتیموم و برندهای مطرحی که دارد باعث شده تا تجربه خرید در این اینجا جذاب و خاطره‌انگیز باشد.  علاوه بر حضور برندهای مختلف، امکانات تفریحی زیادی مثل سالن سینما و زمین پاتیناژ در اپتیموم در دسترس است.

مرکز خرید نوادا استانبول

مرکز خرید نوادا بین مجتمع‌های مسکونی قرار دارد و به همین خاطر برای ساکنین جایگاه مهمی را ایفا می‌کند. این مرکز خرید در محله کوجوک بالک کوی ساخته شده و به دلیل موقعیت مرکزی، از همه جای منطقه قابلیت دسترسی دارد.

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه و نکاتی که باید بدانید!

مرکز خرید پالادیوم استانبول

پالادیوم استانبول به شکل یک گوی شیشه‌ای ساخته شده و همین معماری خاص باعث شده که جذابیت زیادی داشته باشد. پالادیوم از پاساژهای لوکس منطقه آسیایی به حساب می‌آید و ۱۹۰ فروشگاه دارد که برندهای متنوع بین‌المللی و ترک را شامل می‌شود. فودکورت، سالن سینما و تئاتر و ۵ طبقه پارکینگ، از دیگر امکانات پاساژ پالادیوم استانبول است.  این مرکز خرید در محله بارباروس اتاشهیر قرار گرفته.

جاذبه‌های گردشگری آتاشهیر استانبول

از اتاشهیر بیشتر به عنوان منطقه‌ای مسکونی یاد می‌شود. اما جاذبه‌های تفریحی و گردشگری هم در آن کم نیست!‌
جنگل کایشی داغی، مجموعه واتر گاردن استانبول، پارک جمهوریت، باغ گیاه‌شناسی نزاهات و مسجد معمار سنان در آتاشهیر قرار دارند.

صفر تا صد خرید خانه در ترکیه در سال ۲۰۲۳

مجموعه تفریحی واتر گاردن استانبول

واتر گاردن هم مرکز خرید است و هم یک مجتمع تفریحی! تعدادی فروشگاه محدود اما از برندهای مطرح در واتر گاردن فعالیت می‌کنند. در حیاط این مجموعه آب‌نماها و حوض‌هایی وجود دارد که نمایش رقص آب و آتش در آن‌ها برگزار می‌شود و برای مراجعان بسیار هیجان‌انگیز و زیباست. وجود سالن سینما، کافه و رستوران‌های شیک و محوطه بازی کودکان، واتر گاردن را به یک مجموعه تفریحی تمام عیار تبدیل کرده. واتر گاردن در محله بارباروس قرار گرفته است.

جنگل کایشی داغی

کایشی داغی با درختان سرسبزی که دارد، بار پاکسازی هوای منطقه را به دوش می‌کشد. هرچند پارک‌های زیادی در آتاشهیر وجود دارد اما جنگل کایشی داغی اهمیت خاصی دارد. این جنگل بین دو منطقه آتاشهیر و مال تپه قرار گرفته و باعث زیباتر شدن چهره منطقه می‌شود. علاوه بر این یکی از مکان‌های تفریح و گذراندن تعطیلات مردم هم به حساب می‌آید.

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

پارک جمهوریت

پارک جمهوریت برای فاصله گرفتن از هیاهو و شلوغی شهر انتخابی عالی است. مردم برای استراحت و هوای تازه به این پارک زیبا می‌آیند. جمهوریت به نوعی نماد این منطقه هم به حساب می‌آید.این پارک در محله کایش داغی قرار گرفته است.

پارک گیاه‌شناسی نزاهات

برای علاقمندان به گل و گیاه، پارک گیاه‌شناسی نزاهات مکان ویژه‌ای است. در این باغ انواع و اقسام گیاهان مختلف با اطلاعات‌شان قابل بازدید هستند.
باغ گیاه‌شناسی نزاهات همه‌روزه فعالیت می‌کند و درهای آن رو به علاقمندان باز است.

امکانات درمانی و بیمارستان‌های آتاشهیر

از نظر خدمات درمانی بیمارستان‌ها، اینجا دارای چندین بیمارستان دولتی، خصوصی و انواع مراکز درمانی است.
تعدادی از مهم‌ترین بیمارستان‌های آتاشهیر را نام می‌بریم:

 • FATİH SULTAN MEHMET
 • İSTANBUL AVİCENNA
 • EREN
 • ATAŞEHİR FLORANCE

 

دسترسی‌های منطقه آتاشهیر

 • دسترسی‌های خوبی که اتاشهیر دارد از نکات برجسته این منطقه است.
 • مثلا از آتاشهیر تا خیابان بغداد تنها ۲۰ دقیقه فاصله است.
 • مترو، مینی‌بوس، اتوبوس، دلموش و تاکسی از وسایل حمل و نقل عمومی در این منطقه هستند.

دانشگاه‌ها و خدمات آموزشی آتاشهیر

داشتن مدارس و دانشگاه‌های خوب یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای زندگی خانواده‌هاست. از این نظر آتاشهیر با داشتن تعداد زیادی مدرسه خصوصی، دولتی و همینطور دانشگاه‌های معروف ترکیه، گزینه بسیار مناسبی است.

دانشگاه‌های یدی تپه یا هفت تپه Yeditepe  و دانشگاه‌ آجی بادم ACIBADEM در آتاشهیر قرار دارند. یدی تپه از معروف‌ترین دانشگاه‌ها در سراسر ترکیه است و خصوصا رشته‌های مربوط به پزشکی این دانشگاه شهرت زیادی دارند و مورد تایید وزارت بهداشت ایران هم هستند.

خرید خانه در آتاشهیر

ساخت و سازها در این منطقه همانطور که گفتیم، روز به روز در حال افزایش است. به دلیل توجه سرمایه‌گذاران به این منطقه و خصوص بخش غربی آن، اتاشهیر در حال افزایش شهرت و اعتبار است و ارزش ملک در این منطقه روز به روز بیشتر می‌شود. خصوصا توجه یکی از تاجران سرشناس ترک به اسم علی آقا اوغلو و ساخت پروژه‌هایی در غرب اتاشهیر، باعث شده که افراد زیادی تمایل به سرمایه‌گذاری در اینجا داشته باشند. اینجا پر است از برج‌های لوکس مسکونی. یکی دیگر از مواردی که باعث می‌شود به پیشرفت و شهرت آتاشهیر پی ببریم، افزایش سکونت. ایرانی‌ها در این منطقه است.

سه تا از بهترین محله‌های استانبول برای زندگی

سخن آخر:

ما در این مقاله به معرفی منطقه آتاشهیر استانبول پرداختیم و نکاتی در خصوص دسترسی ها، مراکز خرید، امکانات تفریحی، آموزشی و درمانی آتاشهیر بیان نمودیم. چنانچه قصد خرید ملک در یک منطقه آسیایی در استانبول را دارید، محله های لوکس آتاشهیر می تواند کار را برای شما آسان نماید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره پروژه‌های این منطقه و دیگر مناطق استانبول، با آریا کوئین در تماس باشید.

سوالات متداول:

 • آتاشهیر کجاست؟
  آتاشهیر یکی از مناطق آسیایی استانبول می باشد.
 • جاهای دیدنی آتاشهیر چه نام دارد؟
  مجموعه تفریحی واتر گاردن استانبول، جنگل کایشی داغی، پارک جمهوریت، پارک گیاه‌شناسی نزاهات.
 • فاصله تکسیم تا آتاشهیر چقدر است؟
  آتاشهیر تا تکسیم حدود ۲۳ کیلومتر فاصله دارد و با تاکسی چیزی در حدود ۴۰ دقیقه در راه خواهید بود.
Rate this post

پیام بگذارید