بهترین شهر برای زندگی در ترکیه کدام است؟

2023-04-24
0 نظر
زندگی در ترکیه

اگر قصد زندگی در ترکیه را دارید، ابتدا باید با بهترین شهر ترکیه برای زندگی آشنا شوید و از شرایط و هزینه زندگی در ترکیه آگاه باشید. ما در این مقاله شرایط زندگی در بهترین شهرهای ترکیه را برای شما آورده‌ایم تا با توجه به معیارهای خود و شرایط شخصی، بهترین شهر را انتخاب کنید. همراه آریا کوئین باشید.

زندگی در ترکیه؛ استانبول

شهر استانبول از دو بخش شرقی (آسیایی و سنتی) و غربی (اروپایی و مدرن) تشکیل شده و بهترین شهر ترکیه برای زندگی است.

شهر استانبول

استانبول در بهار دارای آب‌وهوای معتدل و خنک، در تابستان آب‌وهوای گرم و مرطوب با میانگین دمای 28 درجه بوده که مناسب برگزاری کنسرت و جشنواره‌هاست، در پاییز آب‌وهوا ثبات خاصی ندارد یعنی گاهی سرد و گاهی گرم است، زمستان نیز بیشتر اوقات سرد بوده و دمایی در حدود 8 درجه دارد.

مسکن استانبول

برای زندگی در ترکیه باید یک خانه داشته باشید؛ می‌توانید این خانه را اجاره کنید یا آن را خریداری نمایید اما خبری از رهن نیست. هزینه اجاره به صورت ماهانه در ابتدای ماه از فرد گرفته می‌شود و شهر به شهر حتی منطقه به منطقه متفاوت است. در استانبول اجاره‌بها مناطق اروپایی گران‌تر از مناطق آسیایی بوده و قیمت بیشتری دارد. برای اجاره یک خانه در مرکز استانبول باید ماهی 5000 لیر داشته باشید.

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

امکانات زندگی در استانبول ترکیه

وجود دو فرودگاه بین‌المللی، بیمارستان‌های مختلف، امکانات آموزشی و تحصیلی مناسب، جاذبه‌های گردشگری، توریست‌پذیری مناسب، فستیوال‌ها و جشنواره‌های متعدد در استانبول شرایط رفاهی خوبی را برای زندگی در ترکیه فراهم می‌کند.

آب و هوای استانبول

این امکانات به همراه بزرگی شهر، فرصت‌های متعدد شغلی را برای افراد جویای کار ایجاد می‌کند؛ مثل: شغل آرایشگری، تدریس زبان انگلیسی، مکانیکی، مربی بدنسازی، نجاری، برق‌کاری، منشی‌گری، فروشندگی، حسابداری، کفاشی، آشپزی، فناوری اطلاعات و…

مزایا و معایب زندگی در استانبول

مزیت زندگی در این شهر، امکانات رفاهی خوب، سرعت بالای اینترنت، کیفیت عالی آموزش، بیمارستان‌های مختلف، جاده امن همراه با سطح بالای درآمد است.

معایب استانبول، بالا بودن هزینه زندگی، جمعیت بالای شهر، ترافیک زیاد و آب‌وهوای آلوده به همراه زمستان‌های سرد است.

آخرین قوانین اقامت ترکیه

زندگی در ترکیه ؛ آنکارا

پایتخت سیاسی ترکیه، آنکارا است که با قدمت بالا، ساختمان‌های زیبا و مراکز تجاری جدید به یکی بهترین شهرها برای زندگی تبدیل شده است. آنکارا یک شهر ساحلی بوده و شما می‌توانید از امکانات و تفریحات دریایی آن استفاده کنید.

شهر آنکارا

آب‌وهوای آنکارا مدیترانه‌ای است. زمستان سرد و تابستان گرم دارد؛ البته این به معنای نامناسب بودن آب‌وهوای آن نیست، بلکه شرایط جوی آن شبیه ایران است.

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه

مسکن آنکارا

برای سکونت در خانه‌ای واقع در مرکز شهر باید حدود 10000 لیر پرداخت کنید.

امکانات زندگی در آنکارا

آنکارا به دلیل دانشگاه‌های معتبر، دانشجویان زیادی را در خود دارد و می‌تواند مقصد مناسبی برای زندگی دانشجویی شما باشد تا زندگی را با این شهر و تحصیل تجربه کنید. البته آنکارا با داشتن جاهای دیدنی خانه وارونه، اتاق فرار آلکاتراز، آکواریوم آکوا وگا، مرکز اسکی الماداغ، پارک جنگلی آتاتورک، مسجد حاجی بایرام، دریاچه مورگان، معبد آگوستوس، موزه تمدن آناتولی، قلعه آنکارا و جشنواره‌های مختلف رقص، موسیقی و فیلم به مکان مناسبی برای زندگی تبدیل شده است زیرا گردشگران متعددی را به خود جذب کرده و فرصت‌های شغلی خوبی را به ساکنان خود پیشنهاد می‌دهد.

دانشگاه در آنکارا

از آن‌جایی‌که آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه بوده و به قطب صنعتی، تجاری کشور معروف است، سهم بزرگی از تولیدات داخلی و تجارت خارجی را به خود اختصاص داده که نتیجه آن، جذب سرمایه‌گذاران خارجی و بهبود شرایط برای زندگی در آنکارا است.

نوماراتاژ چیست؟ همه چیز درباره شرایط دریافت نوماراتاژ

مزایا و معایب آنکارا

داشتن فرودگاه بین‌المللی، بهترین دانشگاه‌های کشور، هوای باکیفیت، راه‌اندازی راحت‌تر یک کسب‌وکار، درآمد بالا و آشنایی بیشتر مردم با زبان انگلیسی از مزایای این شهر است تا آن را برای زندگی در ترکیه انتخاب کنید.

معایب آنکارا به کم بودن امکانات رفاهی نسبت به استانبول، جمعیت زیاد، سرعت اینترنت پایین و مصرف بالای دخانیات توسط مردم اشاره کرد.

همه چیز در خصوص اخذ تابعیت ترکیه از طریق فرزند

زندگی در ترکیه؛ ازمیر

سومین شهر بزرگ ترکیه، ازمیر است که با آب‌وهوای مناسب، جاذبه‌های دیدنی‌اش مهاجران زیادی را به سمت خود جذب کرده است و با فستیوال‌های متعددی که در آن برگزار می‌شود، گردشگران زیادی به این شهر مراجعه می‌کنند.

شهر ازمیر

از آن‌جایی‌که ازمیر یک شهر ساحلی است، آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارد. تابستان‌های آن، گرم و زمستان سرد با بارندگی زیاد دارد. آب‌وهوای بهار و پاییز آن معتدل است.

اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج چگونه است؟

مسکن ازمیر

اجاره خانه کوچک در مرکز ازمیر حدود 5000 لیر در ماه تمام می‌شود.

امکانات زندگی در ازمیر

ازمیر سرشار از دیدنی‌های متنوع مثل برج ساعت، بنای آسانسور، موزه کی، خانه حضرت مریم، پامو کاله، شهر تاریخی افس، پارک حیات وحش، مرکز خرید آگوا، امکان غواصی، پاراگلایدر، تله کابین، اتاق فرار، پینت بال سیرتپه، قایق سواری، پارک آبی آکواسیتی، یالی کستل، آلدر و طبیعت کاراگول و آبشار عاشقان است.

موزه کی در ازمیر

زمین ازمیر به دلیل خاصل‌خیزی، شرایط مناسبی را برای کشاورزی و تجارت دارد. هزینه زندگی در این شهر پایین بوده و اقتصاد مناسبی دارد پس یافتن کار در آن سخت نیست و می‌تواند انتخاب مناسبی برای زندگی باشد.

با مزایای پاسپورت ترکیه آشنا شوید!

مزایا و معایب ازمیر

ازمیر دانشگاه و مدارس عالی دولتی را در خود دارد که همراه با فرودگاه بین‌المللی، کیفیت هوای مناسب، اینترنت پرسرعت و هزینه پایین زندگی، جمعیت کمتر نسبت به استانبول، انتخاب مناسبی برای شروع زندگی در ترکیه است.

معایب این شهر، بیمارستان نامناسب و عدم آشنایی اکثر مردم با زبان انگلیسی است پس باید برای زندگی در آن به زبان ترکی مسلط باشید.

با واژه تاپو آشنا شوید!

زندگی در ترکیه؛ آلانیا

یکی از شهرهای مناطق آنتالیا بوده که ساحلی است. این شهر مدرن با فرهنگ سنتی بوده که با داشتن جاذبه‌های ساختی مردم ترکیه، مکان مناسبی برای زندگی در ترکیه محسوب می‌شود.

شهر آلانیا

آب‌وهوای شهر مدیترانه‌ی است. زمستان سرد، تابستان گرم، بهار و پاییز معتدل دارد. میانگین دمای آن در طول سال در بین 11 تا 27 درجه در نوسان است. گردشگران بیشتر در تابستان به این شهر مراجعه می‌کنند.

صفر تا صد افتتاح حساب بانکی در ترکیه

مسکن آلانیا

اجاره بها برای گرفتن یک خانه کوچک در آلانیا حدود 6000 لیر است.

امکانات آلانیا

جاذبه‌های دیدنی مثل سواحل شنی، برج قرمز، قلعه سلجوقی، تنگه ساپادره، غار داملاتاش، رودخانه دیم‌چای، پارک آبی والتر پلنت، امکان غواصی همراه با بازدید دلفین، موج‌سواری و مراکز خرید متعدد با هتل و ویلاهای مناسب سبب جذب مردم برای دیدن این شهر و سکونت در آن می‌شود.

شرایط زندگی در ترکیه

اجاره‌بها تنها هزینه پرداختی برای زندگی در ترکیه نیست. شما برای زندگی در هر شهری باید هزینه رفت‌وآمد، خورد و خوراک و شاید تفریح را همراه با اجاره بها بپردازید.

هزینه رفت و آمد

صفر تا صد خرید خانه در ترکیه

هزینه رفت‌وآمد

هزینه تاکسی در ترکیه متناسب با شهر اندکی متفاوت است و برحسب مسافت طی شده از مسافر گرفته می‌شود. این هزینه به طور متوسط برای هر کیلومتر معادل 8 لیر است و برای هر لیتر بنزین نیز باید 19 لیر بپردازید.

خورد و خوراک

هزینه غذا کاملا بستگی به شما دارد، اینکه از کجا غذا را تهیه می‌کنید، در هزینه نهایی شما بسیار موثر است. برای مدیریت هزینه زندگی در ترکیه به شما توصیه می‌کنیم که شیوه و عادت مصرف غذایی خود را کنترل نمایید.

کالاهای سوپرمارکتی

بخشی از هزینه خورد و خوراک وابسته به کالاهای سوپرمارکتی است.

هزینه‌های دیگر

باید هر ماه مبلغی را برای قبوض خود کنار بگذارید که تقریبا معادل 2000 لیر است. اگر به ورزش و اوقات فراغت اهمیت می‌دهید یا کودک دارید، هزینه جداگانه‌ای نیاز خواهد داشت. پوشاک و لباس نیز بخشی از مخارج شما را به خود اختصاص خواهند داد.

سخن پایانی

برای زندگی در ترکیه بهتر است ابتدا شهر مناسب را انتخاب کنید. ما در این مقاله شهرهایی را به شما معرفی کردیم تا بهترین شهر برای زندگی در ترکیه را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. آگاهی از شرایط زندگی در ترکیه و هزینه‌های زندگی به شما کمک می‌کند تا مخارج و درآمدهای خود را مدیریت کرده و زندگی بهتری را تجربه نمایید.

سوالات متداول:

  • هزینه زندگی در ترکیه چقدر  می باشد؟
    هزینه زندگی نسبت به شهرهای مختلف، متفاوت است اما در حال حاضر متوسط هزینه زندگی در شهر استانبول چیزی در حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار لیر می باشد.
  • معایب زندگی در ترکیه چیست؟
    تورم بالا، نرخ بیکاری بالا از جمله معایب زندگی در این کشور است.
  • شرایط کار در ترکیه به چه صورت است؟
    برای کار در ترکیه می بایست ابتدا درخواست اجازه کار یا همان چالیشماایزین داد شما با داشتن اقامت توریستی امکان کار در ترکیه را نخواهید داشت.
5/5 - (1 امتیاز)

پیام بگذارید