آشنایی با بهترین مناطق ساحلی استانبول

2023-07-02
0 نظر
محله های ساحلی استانبول

محله های ساحلی استانبول، از جمله مکان هایی است که بسیاری از مهاجران و سرمایه داران به دنبال خرید ملک و سرمایه گذاری در آن ها هستند.  استانبول بزرگترین شهر ترکیه محسوب می‌شود که جمعیت ۱۵ میلیون نفری را در خود جای داده است. قرارگیری این شهر در کنار تنگه بسفر، دریای سیاه و دریای مرمره به زیبایی‌های آن افزوده است.

محله های ساحلی استانبول، زیبایی‌های منحصربه‌فردی دارند و افراد بسیاری به دنبال زندگی در بهترین مناطق ساحلی استانبول هستند. افرادی که قصد اقامت بلندمدت در ترکیه را دارند باید با بهترین محله های ساحلی استانبول برای خرید ملک آشنا شوند. با آریا کوئین همراه شوید!

آشنایی با محله های ساحلی استانبول

آب‌وهوای متفاوت استانبول در کنار زیبایی‌های ساحلی باعث شده تا بسیاری از گردشگران این شهر را برای اقامت موقت یا دائم خود انتخاب کنند. جمعیت زیاد استانبول، پتانسیل‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری و اشتغال ایجاد کرده است. به همین دلیل اگر قصد سرمایه‌گذاری یا اقامت در ترکیه را دارید با بهترین محله های ساحلی استانبول برای خرید ملک آشنا شوید.

استانبول-محله های ساحلی

استانبول تنها کلان‌شهری محسوب می‌شود که در دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد. قدمت تاریخی این شهر یادآور حکومت عثمانی و قسطنطنیه قدیم است.

صفر تا صد خرید خانه در ترکیه

بهترین محله های ساحلی استانبول برای خرید ملک

محله‌های استانبول با یکدیگر تفاوت‌های اساسی دارند. اما بهترین مناطق ساحلی اروپایی استانبول برای خرید ملک عبارتند از:  ساریر، باکرکوی و بشیکتاش می باشند.

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

خرید ملک در محله های ساحلی استانبول

بهترین مناطق ساحلی استانبول اروپایی

بخش اروپایی استانبول دارای جمعیت بیشتری است و مراکز خرید مطرحی در این بخش قرار گرفته‌اند. برخی از محله‌های استانبول اروپایی:

1- محله فاتح یا محله سلطان احمد

یکی از نقاط مهم استانبول است که کمتر گردشگری در سفر به استانبول به این محله نمی‌رود. هر چند محله فاتح در قسمت قدیمی شهر استانبول قرار گرفته است اما وجود ابنیه تاریخی در این منطقه، حال و هوای حکومت باشکوه عثمانی را در ذهن‌ها زنده می‌کند.

فاتیح-منطقه ساحلی

از آنجایی که گردشگران زیادی به محله سلطان احمد می‌آیند، این ناحیه از محله های ساحلی استانبول محسوب می‌شود که ارزش زیادی برای گردشگری و درآمدزایی دارد.

2- بشیکتاش

بشیکتاش در قسمت اروپایی تنگه بسفر قرار گرفته است. این ناحیه به‌خاطر جمعیت زیاد، جنب‌وجوش در بازارهای قدیمی، بازار ماهی‌فروشان، وجود دانشگاه‌ها، فعالیت‌های فرهنگی و هنری، کلاب‌های شبانه، تفریحات ساحلی، رستوران‌های لوکس  و اسکله‌های کشتی یکی از مهمترین مناطق ساحلی استانبول است.

قرارگیری در کنار تنگه بسفر زیبایی خاصی به بشیکتاش داده، به‌طوری که اکثر مشاوران املاک و سرمایه‌گذاری در ترکیه این منطقه را از بهترین مناطق ساحلی استانبول برای خرید ملک می‌دانند.

بشیکتاش -منطقه ساحلی

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه، اگر به دنبال اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک هستید منطقه بشیکتاش عالی است.

3-  کاراکوی یکی از  محله های ساحلی استانبول

کسانی که به استانبول‌گردی علاقه دارند نام محله ساحلی کارکوی و کافۀ معروف آن یعنی کاراباتاک را شنیده‌اند. کاراکوی یکی از بهترین مناطق ساحلی استانبول است که آرامش خاصی​ برای زندگی دارد.

4- منطقه ساری‌یر

یکی از مناطق ساحلی استانبول است که در شمال این شهر و در حاشیه سواحل دریای سیاه قرار دارد. این منطقه زیبایی خاصی دارد و بسیاری از سرمایه گذاران و حتی سلبریتی های ترک در این منطقه زندگی می کنند یکی از محله های های معروف ساریر؛ ماسلاک است که ایرانی ها تمایل بسیاری برای خرید ملک در این محله دارند.

منطقه ساری‌یر-منطقه ساحلی اروپایی

5- منطقه باکرکوی

منطقه باکرکوی یکی از  زیباترین سواحل اروپایی استانبول را دارد. برخی از محله های این منطقه که منظره دریای مرمره را دارند، قیمت ملک در آن ها سر به فلک می کشد. محله های آتاکوی،‌ یشیل یورت، یشیل کوی و فلوریا از جمله محله های ساحلی منطقه باکرکوی محسوب می شوند که برخی از گرانترین ملک های استانبول را در خود جای داده اند.

با محله آتاکوی آشنا شوید!

مناطق و محله های ساحلی آسیایی استانبول

محله‌های آسیایی استانبول دارای بافت بومی تری نسبت به بخش اروپایی هستند، اما بخش اروپایی جاذبه‌های بیشتری دارد و در سالیان اخیر سرمایه‌گذاری بیشتری در بخش املاک و ایجاد مراکز در آن صورت گرفته است. البته بهترین محله های ساحلی استانبول برای خرید ملک در قسمت آسیایی نیز کم نیستند و به تازگی تمایل به خرید ملک در بخش آسیایی افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

 اسکودار محله ساحلی

باید توجه داشت که فرهنگ عمومی در بخش آسیایی استانبول بالاتر است و آمار جرم و جنایت در این منطقه کمتر از بخش اروپایی استانبول است. بخش آسیایی استانبول فضای سبز بیشتر و جمعیت کمتری دارد به همین دلیل افراد بسیاری به خرید ملک در این منطقه می‌پردازند:

1-   محله اسکودار در استانبول آسیایی

اسکودار یکی از مناطق ساحلی استانبول در بخش آسیایی است که جمعیت زیادی را در خود جای داده است. قرارگیری اسکودار در غرب تنگه بسفر به زیبایی‌های ساحلی این منطقه افزوده است. اگر قصد دارید تا در محله‌ای از استانبول زندگی کنید که آداب و رسوم بومی مردم ترکیه در آن رعایت می‌شود، اسکودار بهترین گزینه است.

با منطقه زیبا و دنج اسکودار آشنا شوید!

2- کادیکوی؛ محله‌ای لوکس در بخش آسیایی استانبول

کادیکوی یا محله قاضی یکی از قدیمی‌ترین نواحی استانبول است که در ساحل دریای مرمره قرار گرفته است. قدمت تاریخی کادیکوی از کلیسای قدیمی این ناحیه مشخص می‌شود که مربوط به قرن پنجم است. زیبایی‌های ساحل دریای مرمره باعث شده تا کادیکوی به یکی از بهترین محله های ساحلی استانبول برای خرید ملک تبدیل شود. وجود مزون‌های لباس عروس و لباس مجلسی، این منطقه را تبدیل به یکی از قطب‌های صنعت پوشاک در شهر استانبول نموده است.

کادیکوی-محله ساحلی

منطقه کادیکوی استانبول،‌ همسایه دریای مرمره

3- کانلیجا، مرکز ماهیگیری استانبول

کانلیجا یکی از مرکز مهم ماهیگیری استانبول است. محله‌ای با بافت روستایی که در کنار ماهی، غذاهای محلی به‌خصوص ماست آن زبانزد خاص و عام است. اگر قصد دارید تا از شلوغی دور بوده و در محله های ساحلی استانبول زندگی کنید، کانلیجا گزینه‌ای ایده‌آل است. قرارگیری مسجد اسکندرپاشا و قهوه‌خانه اسماعیل‌آقا از جاذبه‌های توریستی این محله استانبول است. کانلیجا یکی از محله های منطقه بیکوز است.

4- مودا از محله های ساحلی استانبول با قدمتی تاریخی

مودا در بخش آسیایی استانبول و در منطقه کادیکوی قرار گرفته است. هنگامی که از بخش اروپایی به آسیایی با کشتی سفر می‌کنید، محله مودا و خانه‌های زیبایی آن به چشم می‌آیند. سفر دریایی علاوه‌بر تفریح، موجب خلاصی از ترافیک سنگین استانبول می‌شود.

مال تپه-منطقه ساحلی آسیایی

5- منطقه مال تپه

مال تپه یکی از مناطق لوکس و نزدیک به دریا است که ساحلی زیبا مشرف به دریای مرمره دارد. پروژه های مسکونی باشکوهی در  نوار ساحلی این منطقه ساخته شده که منظره ای باشکوه را به ساکنانش هدیه می دهد.

مال تپه استانبول منطقه‌ای با امکانات عالی

6- خیابان بغداد

خیابان بغداد یکی از لوکس ترین خیابان های استانبول و ترکیه محسوب می شود که بخاطر تاریخ غنی، منظره زیبا و نوار ساحلی فوق العاده اش به دریای مرمره باعث شده تا اکثر ثروتمندان ترکیه و سرمایه گذاران خارجی تمایل بسیاری برای خرید ملک و زندگی در خیابان بغداد داشته باشند.

خیابان بغداد خاص‌ترین خیابان استانبول

7- کارتال

کارتال یکی از مناطق آسیایی استانبول است که ساحل بسیار زیبایی دارد و به تازگی بسیاری از خریداران ملک تمایل به خرید خانه در این منطقه را پیدا کرده اند. بافت بومی، طبیعت و ساحل زیبا، قیمت مناسب ملک از جمله دلایلی است که سرمایه گذاران را به این منطقه سوق می دهد.

کارتال-منطقه ساحلی آسیایی

معرفی منطقه کارتال

سخن پایانی

محله های ساحلی استانبول دارای زیبایی منحصربه‌فردی هستند و برای یک زندگی آرام ایده‌آل‌اند. بهترین مناطق ساحلی استانبول در دو بخش آسیایی و اروپایی قرار گرفته‌اند. آشنایی با بهترین محله های ساحلی استانبول برای خرید ملک امکان انتخاب بهترین گزینه را به خریداران می‌دهد.

4/5 - (4 امتیاز)

پیام بگذارید