قیمت ماشین در ترکیه و نکاتی که در هنگام خرید خودرو باید بدانید.

2023-07-19
0 نظر
خرید ماشین در ترکیه

خرید ماشین در ترکیه یک گزینه محبوب برای افرادی است که به دنبال اقامت در این کشور هستند. ترکیه بازار خودروی پویا و رقابتی‌ای دارد و انواع و اقسامی از ماشین‌های جدید و دست دوم را ارائه می‌دهد. با خرید ماشین در ترکیه، شما می‌توانید به راحتی از شهر به شهر سفر کنید و از  سفرتان لذت ببرید.

خرید ماشین در ترکیه

قبل از خرید خودرو در ترکیه، بهتر است بازار خودرو را به دقت بررسی کنید و مدل، برند و وضعیت فنی ماشین را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، بهتر است با یک مشاور خودرو یا فروشنده معتبر همراه شوید تا در فرآیند خرید بهتر مطلع شوید و از مسائل مربوط به ثبت خودرو و مدارک مورد نیاز آگاه شوید.  با آریا کوئین همراه شوید!

شرایط و نحوه خرید ماشین در ترکیه

طبق قوانین ترکیه، به صورت معمول، هر شخص خارجی می‌تواند یک ماشین داشته باشد؛ این ماشین می‌تواند یک خودرو تازه، دست دوم یا حتی ماشین شما در ایران باشد که آن را به ترکیه آورده‌اید؛ اما انتقال ماشین از ایران به ترکیه محدودیت ماندن یک ساله دارد و فرایند آن سخت و دشوار است.

خرید خودرو در ترکیه

اگر در ایران ماشین دارید، به شما توصیه می‌کنیم که آن را بفروشید و پول آن را به ترکیه انتقال دهید سپس اقدام به خرید ماشین در ترکیه نمایید.مدارک موردنیاز برای خرید ماشین در ترکیه، پاسپورت و کارت اقامت (کیملیک کارت) هستند که در طول مقاله آن را بیشتر موردبررسی قرار داده‌ایم.

آخرین قوانین اقامت ترکیه

خرید ماشین نو در ترکیه

اگر می‌خواهید ماشین صفر بخرید، باید کیملیک کارت ترکیه داشته باشید؛ البته با پاسپورت خودتان نیز می‌توانید اقدام به خرید نمایید اما باید ویزای شما بیش از دو ماه اعتبار داشته باشد. برای خرید ماشین در ترکیه باید به سایت کمپانی خودرو سربزنید؛ آن‌جا می‌توانید نوع ماشین و مدل آن را انتخاب کنید، بین محصولات مختلف مقایسه انجام دهید و با قیمت ماشین در ترکیه آشنا شوید

شرایط خرید ماشین در ترکیه

بعد از انتخاب خودرو می‌توانید به نمایندگی نزدیک محل زندگی خود بروید تا خودرو و اطلاعات آن را بهتر بررسی نمایید. بعد از تصمیم نهایی، شماره حساب را از نمایندگی گرفته و قیمت ماشین را پرداخت نمایید.

حال رسید را همراه با کیملیک کارت خود به نمایندگی ببرید و ماشین را تحویل بگیرید. توجه داشته باشید که همه کارهای به نام زدن، خدمات جانبی و بیمه توسط خود کمپانی انجام می‌شود و خودرو پلاک شده به شما تحویل داده خواهد شد. بهتر است در زمان خرید خودرو، هزینه بیمه را نیز پرداخت نمایید.

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه

قیمت  ماشین در ترکیه

خرید ماشین دست دوم در ترکیه

اگر قصد دارید که ماشین دست دوم تهیه کنید، سه روش برای این کار وجود دارد:

خرید ماشین از نمایشگاه

بهترین مکان برای خرید ماشین دست دوم در ترکیه، خرید از نمایشگاه‌ها است. مزیت مهم این خرید، عیب‌یابی خودرو است. آن‌ها تست‌های بدنه و پیشرانه خودرو را انجام می‌دهند تا ماشین‌های سالمی را برای نمایشگاه خود آماده کنند و به خریدار تضمین سلامت ماشین را ارائه دهند. آن‌ها حتی گارانتی ضمانت 3 ساله خودرو را به شما خواهند داد.

خرید ماشین از نمایشگاه

شما ابتدا به این نمایشگاه‌ها می‌روید با قیمت ماشین در ترکیه آشنا می‌شوید و یک ماشین را با توجه به سلیقه و بودجه خود انتخاب می‌کنید. با فروشنده به توافق می‌رسید و همراه با پاسپورت و کیملیک کارت به دفتر اسناد رسمی می‌روید تا خرید ماشین در ترکیه را انجام دهید. تسویه بدهی خودرو و صدور کارت ماشین در همان لحظه صادر می‌شود. هزینه‌های دفتر اسناد رسمی یا همان نوتر به عهده خریدار است. نکته مهمی که پیش از زمان خرید خودرو در ترکیه باید بدان توجه کنید دریافت برگه کارشناسی خودرو یا همان برگه اکسپرتیز می باشد.

برای آشنایی بیشتر با اکسپرتیز کلیک کنید.

خرید ماشین از کمپانی خودرو

برای خرید ماشین دست دوم نیز می‌توانید به کمپانی‌های خودرو مراجعه کنید. بیشتر آن‌ها در سایت خود، بخشی را برای فروش ماشین دست دوم دارند. توجه داشته باشید که فرایند خرید این نوع خودروها مشابه ماشین‌های تازه است با این تفاوت که محدودیت تنوع دارند و تعداد مشتریان آن‌ها زیاد است. توجه داشته باشید که باید مالیات‌های خرید و انتقال را نیز پرداخت کنید.

خرید ماشین از کمپانی خودرو

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

خرید ماشین از شخص

معمولا این مورد به شما پیشنهاد نمی‌شود مگر اینکه شخص را بشناسید تا درصورت بروز مشکل بتوانید آن را پیگیری و برطرف کنید یا اینکه در سایت‌های واسط اقدام به خرید نمایید. این سایت‌ها اقدام به بررسی کارشناسی ماشین می‌کنند، آن را قیمت‌گذاری کرده و درنهایت گارانتی می‌کنند تا اطمینان‌خاطر خریدار را به دست آورند. شما می‌توانید به این سایت‌ها مراجعه کرده و با قیمت ماشین در ترکیه آشنا شوید.

بهترین سایت خرید و فروش خودرو دست دوم، سایت Letgo است که توانسته مخاطبان زیادی را به خود جذب نماید.

نکاتی که باید پیش از خرید ماشین در ترکیه بدانید

  • قبل از خرید ماشین باید کارت کارشناسی فنی و بدنه خودرو را از فروشنده درخواست کنید.
  • بهتر است ماشین‌های دست دوم با عمر بیش از ده سال را نخرید.
  • از فروشنده بخواهید مالیات و جریمه‌های ماشین را تسویه کند.
  • پول ماشین را نقد پرداخت نکنید بلکه آن را از حساب خود به حساب فروشنده بپردازید تا قابلیت پیگیری داشته باشد.

نکاتی پیش از خرید ماشین در ترکیه

صفر تا صد خرید خانه در ترکیه

آشنایی با قیمت ماشین در ترکیه

شما می‌توانید از طریق سایت کمپانی، مراجعه حضوری به نمایشگاه‌ها، سایت‌های فروش ماشین دست دوم از قیمت ماشین در ترکیه مطلع شوید. ما در جدول زیر قیمت حدودی چند ماشین را برای شما آورده‌ایم.

نام ماشین قیمت ماشین در ترکیه به لیر
رنو کلیو 800 هزار
رنو کولئوس 1.8 میلیون
رنو تالیسمان 1.9 میلیون
پژو 208 800 هزار
پژو 301 900 هزار
پژو 3008 1.7 میلیون
بی ام دبلیو ایکس 2 866 هزار
بی ام دبلیو ایکس 3 1.08 میلیون
بی ام دبلیو سری 5 1.42 میلیون
بی ام دبلیو سری 7 2.745 میلیون
مرسدس بنز سری اس سدان 3.1 میلیون
مرسدس بنز سری اس کوپه 2.69 میلیون
سیتروئن سی 3 900 هزار

آشنایی با قیمت ماشین در ترکیه

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با قیمت ماشین در ترکیه آشنا کنیم زیرا پس از مهاجرت به ترکیه، نیازمند خرید ماشین در ترکیه خواهید بود. در طول مقاله نیز شرایط خرید خودرو در ترکیه و راه‌های خرید را برای شما شرح دادیم تا بتوانید تجربه خرید بهتری داشته باشید. اگر سوالی دارید، می‌توانید از ما بپرسید.

5/5 - (3 امتیاز)

پیام بگذارید