کلیات خرید ملک در قبرس شمالی

2023-04-22
0 نظر
خرید خانه در قبرس شمالی

خرید خانه در قبرس شمالی، یکی از مواردی است که ایرانی ها برای مهاجرت به آن فکر می کنند اما چرا قبرس شمالی به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرت ایرانی ها تبدیل شده؟ کشور قبرس شمالی به سبب وجود طبیعتی زیبا و بکر، آب‌وهوای مناسب، رونق بخش گردشگری و … یکی از بهترین و مهم‌ترین مقاصد برای مهاجرت است.

واحد مسکونی-قبرس شمالی

از طرفی هم قیمت خرید خانه و واحدهای مسکونی نیز در این کشور ارزان و مناسب است. وجود همه این عوامل باعث شده است که خرید ملک در قبرش شمالی یکی از بهترین راه‌ها برای سرمایه‌گذاری و دریافت اقامت باشد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط و هزینه لازم جهت خرید خانه در قبرس شمالی بپردازیم. با آریا کوئین همراه شوید!

قبرس شمالی کجاست؟

قبرس شمالی جزیره‌ای در شرق مدیترانه است که به سبب آب‌وهوای بی‌نظیر خود هرساله پذیرای هزاران گردشگر از سرتاسر دنیا است. به‌علاوه صنعت تورسیم این کشور بسیار پیشرفته و روبه رشد است.

نقشه قبرس شمالی

از طرفی هم این کشور هدف گردشگری و سرمایه‌گذاری بسیاری از کشورهایی دیگر است و همین عوامل دست‌به‌دست یکدیگر داده‌اند تا قبرس شمالی مکان مناسبی برای خرید ملک، سرمایه‌گذاری باشد. جهت خرید ملک در این محل یکسری شرایط و ضوابط خاصی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

برای آشنایی بیشتر با قبرس شمالی کلیک کنید!

شرایط لازم جهت خرید خانه در قبرس شمالی:

افرادی که تمایل به خرید ملک در کشور قبرس شمالی را دارند بایستی بدانند ازجمله قوانین این کشور این است که هر فرد تنها می‌تواند یک ملک خریداری کند و اگر بخواهد اقامت این کشور را دریافت کند بایستی در زمان خرید خانه ۵ درصد از آن را به‌عنوان مالیات به دولت قبرس بپردازد. افراد متقاضی خرید خانه باید از شرایط زیر هم برخوردار باشند:

 • سن بیشتر از ۱۸ سال
 • داشتن گواهی عدم سوءسابقه کیفری
 • دارا بودن حداقل ۳۰۰۰۰۰ یورو
 • اثبات داشتن تمکن مالی

تمکن مالی

هزینه لازم جهت خرید ملک در قبرس شمالی:

هزینه موردنیاز برای خرید خانه به عوامل مختلفی نظیر محل، متراژ، تعداد طبقات، ویلایی و یا آپارتمانی بودن و … بستگی دارد؛ اما به‌صورت کلی هزینه لازم برای خرید ملک در قبرس شمالی از ۸۵۰۰۰ یورو برای آپارتمان شروع می‌شود.

هزینه‌های لازم جهت خرید ملک ویلایی نیز به تفکیک منطقه در جدول زیر آمده است.

منطقه مساحت قیمت (یورو)
پافوس ۱۷۳ مترمربع ۴۲۵۰۰۰
آیاناپا ۴۲۹ مترمربع ۴۶۳۲۰۰۰
پافوس ۲۰۰ مترمربع ۱۴۵۰۰۰۰
آیاناپا ۲۴۴ مترمربع ۳۴۵۷۰۰۰
لیماسول ۱۸۰ مترمربع ۲۲۰۰۰۰۰
پروتاراس ۱۶۶ مترمربع ۴۵۰۰۰۰

هزینه خرید ملک در قبرس

لازم به ذکر است که فرد علاوه بر هزینه خرید ملک بایستی نیم درصد از ارزش کل خانه خریداری شده، ۳ درصد هزینه سند زدن و ۵ درصد مالیات بر خرید ملک را پرداخت نمایند. همچنین خریدار موظف است مبلغی بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو برای هزینه انشعابات بپردازد.

با شرایط کار در قبرس شمالی آشنا شوید!

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی:

 • قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه
 • اخذ اقامت دائم، آسان و بی‌دردسر
 • بهره‌مندی از سود سالانه
 • اخذ پاسپورت اتحادیه اروپا
 • زندگی توأم با رفاه، امنیت و آرامش
 • تحصیل در دانشگاه‌های معتبر
 • بازار کسب‌وکار و اشتغال مناسب
 • بهره‌مندی از حقوق شهروندی

مزیت خرید ملک در قبرس شمالی

قوانین مربوط به خرید ملک در قبرس شمالی:

طبق قانون این کشور اخذ مجوز از شورای وزارتخانه جهت خرید ملک الزامی است. به‌علاوه هر فرد تنها مجاز به خرید ۱۳۳۸ مترمربع ملک است.

مراحل خرید خانه در قبرس شمالی:

 1. انتخاب واحد مسکونی موردنظر
 2. افتتاح حساب بانکی
 3. واریز مبلغ موردنیاز جهت خرید ملک
 4. تحویل خانه

بهترین مناطق خرید خانه در قبرس شمالی:

کایرنا (Kyrenia): منطقه کایرنا مرکز گردشگری قبرس شمالی محسوب می‌گردد و با وجود ساحل، امکانات تفریحی، رفاهی و همچنین مکان‌های دیدنی جذابی نظیر صومعه بلاپایس، قلعه سنت هیلاریون، موزه کشتی غرق شده باستانی و … یکی از بهترین محل‌ها برای گذراندن تعطیلات و خرید ملک در قبرس شمالی است.

کایرنا

گازیماوسا (فاماگوستا): این شهر به دلیل وجود ساحل شنی از طبیعت بسیار زیبا و جذابی برخوردار است و تعداد بی‌شماری اماکن تاریخی نظیر ویرانه‌های سالامیس، نماد سنت بارنابا، غار اینجرلی، مسجد لالا مصطفی پاشا و … را در خود جای داده و برای خرید ملک شهر مناسبی است.

نیکوزیا: نیکوزیا پایتخت قبرس شمالی و سرشار از مکان‌های جذاب دیدنی و گردشگری نظیر مسجد سلیمیه، دروازه کیرنا، خانه درویش پاشا، موزه بربریت و … است. به‌علاوه این شهر مرکز اصلی تجارت و فرهنگ قبرس شمالی و ازجمله بهترین مکان‌ها برای خرید خانه است.

شبه‌جزیره کارپاز: این شبه‌جزیره شبیه موزه سراسر زیبایی و تاریخ است و برای سکونت، خرید ملک و اقامت گزینه بسیار خوبی است.

گازیماوسا (فاماگوستا)

 اخذ اقامت با خرید ملک در قبرس شمالی:

افراد متقاضی پس از خرید ملک می‌توانند به همراه همسر و فرزندان زیر ۲۵ سال خود به‌صورت دائم در قبرس ساکن شوند. باید عنوان کرد که فرد می‌تواند به‌صورت غیرحضوری هم ملک خود را خریداری نماید؛ اما چنانچه بخواهد به‌ وسیله خرید ملک اقامت این کشور را به دست بیاورد باید در طی مدت ۲ سال پس از خرید ملک تنها یک روز در کشور قبرس باشد.

همه چیز درباره اخذ اقامت قبرس شمالی

اقامت با خرید ملک قبرس

در صورتی هم که فرد تمایل به اخذ تابعیت و پاسپورت کشور قبرس شمالی را داشته باشد باید به مدت ۵ سال در این کشور زندگی کند.

سخن آخر:

در این مقاله ابعاد مختلف خرید ملک در قبرس شمالی نظیر قیمت خانه، شرایط و قوانین خرید خانه در قبرس شمالی، نحوه اخذ اقامت با خرید ملک و مراحل قانونی جهت خرید موردبررسی قرار گرفت. داشتن تسلط و آگاهی به این قوانین برای خریداران خانه و ملک ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. توصیه ما به افرادی که قصد خرید غیرحضوری خانه را دارند این است که ابتدا به‌اندازه کافی تحقیق کنند و سپس مراقب کلاه‌برداران فعال در این عرصه باشند. همچنین خرید بهتر است از طریق سایت‌ها و افراد معتبر و قابل‌اعتماد انجام شود. از اینکه تا پایان همراه ما بودید سپاسگزاریم.

Rate this post

پیام بگذارید