با شرایط خرید ملک در منطقه باشاک شهیر آشنا شوید

2023-07-15
0 نظر
باشاک شهیر

منطقه باشاک شهیر استانبول Başakşehir؛ یکی از مناطق اروپایی استانبول است که معمولا دارای ملک هایی با قیمت های مناسب است. اما این بدین معنا نیست که بافت این منطقه ضعیف یا پروژه هایی که در آن ساخته می شوند بی کیفیت هستند. در حال حاضر بسیاری از سازندگان بنام ترکیه در حال ساخت پروژه هایی با امکانات رفاهی عالی و همسو با استاندادهای جهانی هستند. 

باشاک شهیر استانبول

قبل از خرید خانه در باشاک شهیر استانبول بهتر است با شرایط زندگی، سیستم حمل‌ونقل، امکانات و دیگر ویژگی‌های مهم این منطقه آشنا شوید زیرا این موارد به شما کمک می‌کند تا هنگام بررسی شرایط خرید ملک در منطقه باشاک شهیر ترکیه، انتخاب بهتری داشته باشید. ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با یکی از منطقه‌های اروپایی استانبول، منطقه باشاک‌شهیر آشنا کنیم، با آریا کوئین همراه شوید.

منطقه باشاک شهیر

یکی از منطقه‌های خوش آب‌وهوا در بخش اروپایی استانبول، باشاک‌شهیر است. این منطقه با داشتن هتل‌ها، مراکز خرید، امکانات رفاهی، جاذبه‌های گردشگری، طبیعت زیبا و همیشه سبز یکی مناطق مناسب برای سکونت و تفریح است. ورزشگاه المپیک آتاتورک نیز در این منطقه قرار دارد تا دل هواداران فوتبال را به خود جذب کند.

جاذبه‌های دیدنی-باشاک شهیر

صفر تا صد خرید خانه در ترکیه

جاذبه‌های دیدنی باشاک شهیر استانبول

یکی از دلایل انتخاب یک منطقه برای خرید ملک، جاذبه‌های آن است زیرا آن منطقه را به مکان بهتری برای زندگی تبدیل می‌کند؛ از سوی دیگر، جاذبه‌ها می‌توانند دلیل مناسبی برای گردشگران خارجی باشند و جذب گردشگر به معنای ایجاد مشاغل بیشتر است که طبیعتا درآمد را افزایش می‌دهد. با چند جاذبه‌های باشاک شهیر آشنا شوید:

 • میدان مرکزی جدید منطقه
 • پارک گیاه شناسی
 • جنگل ساملار
 • مجموعه تفریحی ملت
 • پارک بوغازکوی
 • پارک بابالو
 • موی پارک
 • غار یاریم‌بورگازا

با شهر زیبای استانبول آشنا شوید!

شرایط سرمایه‌گذاری و خرید ملک در باشاک شهیر

قبل از خرید ملک توصیه می‌کنیم با تهیه ویزای توریستی، به این منطقه سفر کنید و خانه‌ها را از نزدیک ببینید و با فضای آن آشنا شود. گرفتن مشاوره از افراد توانمند و باتجربه را فراموش نکنید. هدف خود را از خرید خانه مشخص کنید زیرا تاحدود زیادی هدف است که نوع خانه و محله مناسب را تعیین می‌کند.

خرید خانه در باشاک شهیر استانبول

برای کسب اقامت ترکیه حداقل ارزش ملک باید 75 هزار دلار باشد و اگر به دنبال گرفتن حق شهروندی هستید، باید ارزش ملک بیش از 400 هزار دلار باشد. اگر به دنبال خرید خانه‌ای برای اجاره دادن هستید، محدودیت قیمتی در انتخاب نخواهید داشت فقط فراموش نکنید که خرید چند خانه مالیات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

می‌دانید که سرمایه‌گذاری در همه محله‌های باشاک‌شهیر به یک اندازه ارزش ندارد، شما باید پیش از خرید ملک، میزان نزدیکی امکانات رفاهی و سیستم حمل‌ونقل به ساختمان را درنظر بگیرید تا درنهایت بهترین انتخاب را با توجه به شرایط خود داشته باشید.

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

موقعیت مکانی؛ دسترسی و حمل‌ونقل در باشاک شهیر استانبول

باشاک شهیر از شمال به منطقه آرناوات‌کوی، از شرق به منطقه اسلنر، از جنوب به منطقه باغجیلار و کوچوک چکمجه، از غرب به منطقه اسنیورت و آوجیلار می‌رسد.

منطقه باشاک شهیر

شما می‌توانید از بزرگراه  و راه‌آهن اسپارتاکوله برای مسافرت به بقیه مناطق استانبول استفاده کنید تا در زمان کوتاهی شما را به مقصد برسانند. خط مترو و سیستم ریلی همراه با اتوبوس، تاکسی و… به جابه‌جایی شما در سطح شهر کمک می‌کنند.

قسمت شمالی این منطقه، پوشش جنگلی و گیاهی دارد.

اگر قصد اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه را دارید بهتر است این مقاله را از دست ندهید.

امکانات شهری باشاک شهیر

امکانات شهری تاحدود زیادی سطح رفاه زندگی را در بلندمدت تعیین می‌کند؛ بنابراین آشنایی با این امکانات قبل از تصمیم‌گیری برای خرید خانه در باشاک شهیر استانبول ضروری است.

 • مراکز خرید: شما برای رفع نیازهای روزانه، تهیه وسایل خانه، لباس و دکوراسیون منزل و… به مراکز خرید نیاز دارید و هر اندازه که مرکز خرید مجهزتر باشد، کار خرید و تهیه وسایل موردنظر ساده‌تر خواهد شد. مراکز خرید باشاک شهیر شامل مرکز خرید مال استانبول، اولمپیا، دپوزیتو و میستانبول هستند.
 • بیمارستان: هر شهری به مراکز درمانی و خدمات پزشکی نیاز دارد که معمولا در بیمارستان‌ها به صورت حرفه‌ای، کامل و جامع ارائه می‌شود. بیمارستان دولتی باشاک شهیر آماده خدمت‌رسانی به مردم منطقه است.

مرکز خرید مال استانبول- باشاک شهیر

 • مدرسه: مدرسه‌های متعددی نیز در این ناحیه وجود دارد تا سطح سواد بچه‌های جامعه را ارتقا دهد. این منطقه 21 دبیرستان، 22 مدرسه متوسطه، 12 مدرسه خصوصی ابتدایی، 12 مدرسه دولتی ابتدایی، 10 دبیرستان آناتولی، 6 دبیرستان فنی‌حرفه‌ای، 17 مدرسه راهنمایی و 7 مرکز توانخشی دارد.
 • دانشگاه: دانشگاه محلی برای تحصیل و یادگیری است و اگر فرزند دارید، بهتر است پیش از خرید خانه به آن توجه کنید زیرا تجربه تحصیل در شهر زندگی‌تان، می‌تواند تجربه متفاوت و شیرینی برای فرزندتان باشد. متاسفانه این منطقه در حال حاضر دانشگاهی ندارد اما 5 خوابگاه دانشجویی آماده خدمت‌رسانی به دانشجویان بقیه مناطق استانبول هستند.
 • هتل: مسافران و گردشگران به محل اقامت نیاز دارند و گاهی هتل اولین انتخاب آن‌ها خواهد بود. باشاک شهیر با هتل‌های همپتون بای هیلتون استانبول، هتل مال آف استانبول، هتل باهچه شهیر، هتل هیلتون مال آف استانبول امکانات متعدد رفاهی و تفریحی را در اختیار مشتریان و گردشگران قرار می‌دهد تا از سکونت خود در آن، نهایت لذت را ببرند.

بیمارستان در باشاک شهیر

پیش از تصمیم به مهاجرت با آخرین قوانین اقامت ترکیه آشنا شوید!

محله‌های باشاک شهیر

باشاک شهیر از 10 محله مختلف تشکیل شده که اسامی آن‌ها در جدول زیر آمده است:

آلتین شهیر (Altınşehir) باهچه شهیر (Bahçeşehir) باشاک (Başak) باشاک شهیر (Başakşehir)
ضیا گوکالپ (Ziya Gökalp) گورجین تپه (Güvercintepe) ایکی تلی (İkitelli Osb) کایاباشی (Kayabaşı)
شاهین تتپه (Şahintepe) شاملار (Şamlar)

جالب است بدانید که باسین اکسپرس از چند منطقه مختلف تشکیل شده که باشاک شهیر بخش شمالی آن را تشکیل می‌دهد. باسین اکسپرس یکی از مکان‌های محبوب گردشگران است و می‌تواند محل مناسبی برای تهیه خانه و زندگی باشد.

باشاک-Başak

باسین اکسپرس؛ زندگی در شاهراه استانبول، برای آشنایی بیشتر کلیک کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله شما را با منطقه باشاک شهیر آشنا کردیم تا امکانات و ویژگی‌های آن را بیشتر بشناسید زیرا در هنگام خرید خانه در باشاک شهیر استانبول به انتخاب بهتر کمک خواهد کرد. در بخش سرمایه‌گذاری نیز نکاتی را درباره شرایط خرید ملک در منطقه باشاک شهیر بیان کردیم تا راهنمای خرید شما باشد. اگر سوالی در ذهن دارید، از ما بپرسید.

5/5 - (2 امتیاز)

پیام بگذارید