نکات مهم خرید ملک در استانبول و ازمیر

2023-06-03
0 نظر
خرید خانه در استانبول یا ازمیر

خرید خانه در استانبول یا ازمیر، کدام بهتر است؟ این سوالی است که بسیاری از افراد در زمان مهاجرت به ترکیه از خود می پرسند.  اگر قصد خرید ملک در ترکیه را به هدف گردشگری، سرمایه‌گذاری یا دریافت اقامت دارید، حتما به بررسی شهرهای مختلف این کشور بپردازید. خرید خانه در ازمیر یا استانبول از گزینه‌های جدی برای ایرانیان است.

نکات خرید ملک در استانبول و ازمیر

با خرید ملک در استانبول یا ازمیر، امکان سرمایه‌گذاری و اقامت برای خریدار ایجاد می‌شود. این دو شهر به لحاظ گردشگری و اقتصادی نیز مزایای بسیاری دارند. در ادامه با آریا کوئین همراه شوید!

خرید خانه در ازمیر یا استانبول؟ کدام‌یک برای زندگی، سرمایه‌گذاری و تفریح مناسب‌ترند؟

استانبول بزرگترین شهر ترکیه است که مساحت وسیعی داشته و جمعیت زیادی در آن ساکن هستند. در بخش اروپایی استانبول مراکز خرید متنوعی وجود دارد. زیبای استانبول باعث شده تا این شهر به یکی از مراکز مهم گردشگری و اقتصادی ترکیه تبدیل شود.

خرید خانه-سرمایه گذاری- استانبول و ازمیر

از سویی دیگر ازمیر به‌عنوان سومین کلان‌شهر ترکیه بعد از استانبول و آنکارا شناخته می‌شود. این شهر به لحاظ گردشگری و مهاجرپذیری از پتانسیل بالایی برخوردار است. ازمیر به‌اندازه‌ای زیباست که به مروارید اژه معروف شده است. شهری که ساکنین آن با جمعیت کمتر نسبت به استانبول، از آرامش بیشتری برخوردارند.

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

تفاوت های خرید ملک در استانبول با ازمیر

اگر قصد تصمیم‌گیری دربارۀ خرید خانه در ازمیر یا استانبول را دارید باید با تفاوت‌های کلیدی این دو شهر آشنا شوید. قبل از هرکاری باید ابتدا هدف خود را از خرید ملک در استانبول یا ازمیر مشخص کنید.

تفاوت خرید ملک- استانبول و ازمیر

افرادی که برای گردشگری یا سرمایه‌گذاری به خرید ملک می‌پردازند باید به ویژگی‌هایی مانند رشد قیمت و پتانسیل پذیرش توریست توجه کنند. از سویی دیگر افرادی که به خرید ملک در ترکیه به هدف اقامت می‌پردازند باید به قیمت املاک و مستغلات در کنار آرامش شهر توجه کافی داشته باشند.

همه چیز درباره خرید خانه در ازمیر ترکیه!

در ادامه به برخی از تفاوت‌های کلیدی خرید ملک در استانبول با ازمیر می‌پردازیم:

موقعیت جغرافیایی استانبول و ازمیر

برای خرید خانه در ازمیر یا استانبول قبل از هر چیزی به موقعیت جغرافیایی و جمعیت این دو شرط توجه کرد. استانبول شهری تاریخی است که در ساحل دریای مرمره قرار دارد. بخشی از استانبول در اروپا و بخشی از آن در آسیا واقع شده است و جمعیتی در حدود ۱۵ میلیون نفر را در خود جای داده است.

ازمیر و استانبول روی نقشه

ازمیر شهری در حاشیه دریای اژه است و جمعیتی در حدود 2.5 میلیون نفر دارد. شرایط آب‌وهوایی برای خرید ملک در استانبول یا ازمیر مشابه یکدیگر است. قرار گرفتن این دو شهر در حاشیه ساحل باعث شده تا مشکل آلودگی هوا در آن‌ها وجود نداشته باشد. البته استانبول با جمعیت زیاد دارای ترافیک بیشتری نسبت به ازمیر است.

از هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه چه می دانید؟

گردشگری نقطه تمایز برای خرید خانه در ازمیر یا استانبول

استانبول و ازمیر هر دو از مناطق گردشگری ترکیه هستند که سالانه افراد زیادی به این شهرها سفر می‌کنند. اگر قصد خرید ملک در استانبول یا ازمیر را برای اجاره دادن به گردشگران دارید، اجاره املاک استانبول از ظرفیت بالاتری به نسبت ازمیر برخوردار است، زیرا قیمت خانه در این شهر بیشتر از ازمیر است و تعداد گردشگران زیادتری سالیانه از آن دیدن می‌کنند.

ارزش سرمایه‌گذاری در استانبول یا ازمیر

رشد قیمت ملک در ترکیه از دلایلی است که مشوق بسیاری از افراد برای خرید خانه در ترکیه می‌شود. اگر خرید خانه در ازمیر یا استانبول را به هدف سرمایه‌گذاری انجام می‌دهید، باید به رشد قیمت توجه داشته باشید.

سرمایه گذاری- استانبول و ازمیر

ظرفیت پذیرش شهر ازمیر با توجه به جمعیت کم و حجم زیاد پروژه‌های ساختمانی بیشتر از استانبول است. خانه‌های ازمیر بالطبع کوچک‌تر هستند و قیمت مناسب‌تری دارند. البته ملک‌های استانبول از امکانات رفاهی بالاتری برخوردارند و سرمایه بیشتری برای خرید خانه در این شهر باید صرف شود.

با شرایط سرمایه گذاری در ترکیه آشنا شوید!

خرید خانه در ازمیر یا استانبول به هدف ادامه تحصیل

بسیاری از افراد خرید ملک در ازمیر یا استانبول را به هدف اقامت تحصیلی انجام می‌دهند. ازمیر و استانبول هر دو دارای دانشگاه‌های معتبری هستند. البته استانبول با توجه به وسعت و جمعیت زیاد، حدود 50 دانشگاه را در خود جای داده است. این در حالی است که در ازمیر حدود 6 دانشگاه دولتی و تنها 3 دانشگاه خصوصی وجود دارد. تعداد دانشگاه‌های زیاد در استانبول موجب شده است تا تنوع رشته‌های تحصیلی در این شهر افزایش یابد.

امنیت استانبول یا ازمیر؟

ازمیر شهری امن است که افراد در همه ساعات روز امکان خروج از منزل را دارند. هرچند که استانبول نیز دارای امنیت قابل قبولی است، اما جمعیت زیاد در این شهر مشکلاتی را برای افراد تازه‌وارد ایجاد می‌کند.

امنیت استانبول یا ازمیر

مزیت کلیدی استانبول این است که ایران در این شهر کنسولگری دارد و خدمات کنسولی را به ایرانیان ارائه می‌کند. در صورتی که با خرید خانه در ازمیر و اقامت در این شهر برای دریافت خدمات کنسولی باید به استانبول و آنکارا مراجعه کنید.

هزینه زندگی در استانبول یا ازمیر

در هنگام خرید ملک در استانبول یا ازمیر باید به هزینه‌های زندگی در این شهر نیز توجه داشته باشید. استانبول شهری بزرگ است و هزینه‌های عمومی زندگی از جمله رفت‌وآمد و تهیه غذا بیشتر از ازمیر خواهد بود. اگر قصد خرید خانه در استانبول برای زندگی را دارید باید از سطح درآمد بالایی برخوردار باشید و گرنه در تامین هزینه‌های زندگی با مشکل مواجه خواهید شد.

البته اگر هدف از خرید ملک در استانبول، سرمایه‌گذاری یا اجاره دادن آپارتمان است، استانبول درآمد بیشتری را برای مالک به همراه می‌آورد. زیرا هزینه اجاره خانه در ازمیر به نسبت آنکارا و استانبول بسیار کمتر است.

آخرین قوانین اقامت ترکیه

هزینه زندگی-استانبول و ازمیر

خرید خانه در ازمیر یا استانبول براساس امکانات

ازمیر شهری مناسب برای افرادی است که از شلوغی گریزان هستند و به دنبال محلی دنج و آرام برای گذران اوقات‌شان هستند. ازمیر دارای امکانات خوبی برای زندگی است. دسترسی به محصولات کشاورزی ارگانیک و درجه یک در ازمیر به‌سادگی امکان‌پذیر است.

این در حالی است که استانبول به لحاظ زیرساخت‌های مدرن، حمل و نقل پیشرفته و هیجان‌های زندگی در شهرهای بزرگ، بی‌نظیرترین شهر ترکیه است.

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه

ظرفیت اشتغال در استانبول یا ازمیر

استانبول یک شهر کاملا اروپایی است که شرکت‌های بسیاری در این شهر حضور دارند و برای دستیابی به اهداف تجاری‌شان نیاز به نیروهای انسانی توانمند دارند. برای خرید خانه در ازمیر یا استانبول به ظرفیت اشتغال این دو شهر توجه کنید. با شناخت کافی از زبان ترکی، امکان اشتغال در استانبول را خواهید داشت.

ظرفیت اشتغال- ازمیر و استانبول

البته ازمیر هم ظرفیت خوبی در زمینۀ گردشگری دارد و شغل‌هایی مانند هتل‌داری، مهندسی و متخصصین کشاورزی بیکار نخواهند ماند.

شهرهای مناسب برای خرید ملک در ترکیه کدامند؟

سخن پایانی

تفاوت‌های خرید ملک در استانبول با ازمیر بسیار زیاد است. اگر قصد سرمایه‌گذاری یا اقامت در ترکیه را دارید باید با نکات مهم خرید خانه در استانبول یا ازمیر آشنا شوید. برای خرید ملک در استانبول یا ازمیر با کارشناسان مشورت کنید و سپس با اطلاعات کامل تصمیم‌گیری کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

پیام بگذارید