شرایط خرید خانه در آنتالیا و استانبول

2023-07-08
0 نظر
خرید خانه در آنتالیا یا استانبول

اگر شما به فکر خرید خانه در آنتالیا یا استانبول، هستید و هنوز تصمیم خود را نهایی نکرده‌اید که خرید ملک در آنتالیا یا استانبول، کدام یک بهتر است، قبل از خرید خانه در ترکیه، باید شهر مناسبی را انتخاب کنید. دو شهر استانبول و آنتالیا، از شهرهای معروف ترکیه هستند. ، با ما همراه باشید تا شما را با این دو شهر آشنا کرده و شرایط خرید خانه در آنتالیا و استانبول را برایتان شرح دهیم. با آریا کوئین همراه شوید.

خرید خانه در آنتالیا یا استانبول؟

اولین گام هنگام تصمیم‌گیری برای خرید خانه در آنتالیا یا استانبول، مشخص کردن هدف است زیرا هدف تا حدودی مسیر انتخاب شما را مشخص می‌کند. برای مثال اگر قصد اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه را دارید، باید خانه‌ای به ارزش 400 هزار دلار تهیه کنید که خارج از مناطق ممنوعه برای افراد خارجی باشد.

خرید خانه در آنتالیا یا استانبول؟

اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید، باید شرایط منطقه برای رشد در آینده را بررسی کنید؛ در این شرایط، کمک گرفتن از یک مشاور املاک باتجربه مفید خواهد بود. قطعا امکانات منطقه برای سهولت زندگی مهم بوده و در تصمیم‌گیری شما نقش خواهد داشت. درنهایت، شما باید نقدشوندگی مناسب ملک را در نظر بگیرید زیرا روزی خواهد رسید که بخواهید آن را بفروشید.

پس هدف شما تاثیر زیادی در تصمیم شما هنگام خرید خانه در آنتالیا یا استانبول خواهد داشت. حال بهتر است با شرایط زندگی و نکات مهم هر شهر آشنا شوید تا رضایت بیشتری از خرید خود داشته باشید.

صفر تا صد خرید خانه در ترکیه

استانبول؛ بزرگ‌ترین شهر ترکیه

استانبول، خانه 15 میلیون نفر در ترکیه است، می‌توان از نظر بزرگی آن را با تهران مقایسه کرد. شهر بزرگ امکانات بیشتری دارد و سوی دیگر، ترافیک در آن زیادتر است. البته استانبول دو بخش آسیایی و اروپایی دارد که بر زیبایی این شهر می‌افزاید.

مسجد سلیمانیه

با ویژگی‌های این شهر بیشتر آشنا شوید تا خرید خانه در آنتالیا یا استانبول بهتر تصمیم بگیرید.

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه

دیدنی‌های استانبول

 • خیابان استقلال
 • میدان تکسیم
 • مسجد سلیمانیه
 • موزه‎ پرا
 • بازار بزرگ استانبول
 • آکواریوم فلوریا
 • دلفیناریوم

با شهر زیبای استانبول آشنا شوید!

تحصیل در استانبول

استانبول حدود 50 دانشگاه مختلف دارد تا دانشجویان بتوانند با خیال راحت در رشته موردنظر خود شروع به تحصیل کنند؛ بنابراین استانبول شهر مناسبی برای دانشجویان به حساب می‌آید.

هزینه مسکن استانبول

با توجه به جمعیت زیاد استانبول و امکانات رفاهی زیاد آن، تقاضا برای اجاره خانه بالاتر است؛ می‌دانید که تقاضا با قیمت رابطه مستقیمی دارد.

هزینه مسکن استانبول

کاریابی در استانبول

دولت امکاناتی را فراهم کرده تا فرایند کاریابی برای شهروندان ساده‌تر شود. شما می‌توانید با متوسط حقوق ۱۰ هزار لیر در استانبول مشغول به کار شوید. البته هر اندازه که سطح مهارت و توانایی شما بالاتر باشد، درآمد بیشتری را کسب خواهید کرد.

هزینه زندگی در استانبول

استانبول شهر بزرگی است که می‌توان در آن درآمد بهتری را کسب کرد. از طرفی، مخارج در آن بیشتر است. با توجه به کیفیت بالاتر خدمات و امکانات، هزینه آن‌ها نیز بالاتر است؛ بنابراین استانبول می‌تواند سطح رفاه بهتری را ایجاد کند اما باید از عهده مخارج زندگی در آن بربیایید.

آخرین قوانین اقامت ترکیه

هزینه زندگی در استانبول

مناطق ممنوعه در استانبول

با توجه به جاذبه استانبول برای سرمایه‌گذاران خارجی، دولت تصمیم گرفت که بعضی از مناطق را برای آن‌ها ممنوع کند یعنی افراد خارجی نتوانند با خرید آن‌ها اقامت دائم بگیرند. بهتر است قبل از خرید خانه در استانبول، آن مناطق را به صورت کامل بشناسید.

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

آنتالیا؛ شهر ساحلی ترکیه

یکی از شهرهای ساحلی ترکیه که حدود دو میلیون نفر جمعیت دارد. آنتالیا از مناطق مختلفی تشکیل شده، جاذبه‌های دیدنی مختلفی دارد؛ می‌توان آن را شهری برای تفریح و گردشگری دانست.

آشنایی با امکانات و ویژگی‌های آن به شما کمک می‌کند تا هنگام خرید خانه در آنتالیا یا استانبول تصمیم بهتری بگیرید.

آنتالیا-شهر ساحلی ترکیه

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا

 • کالیچی آنتالیا
 • بندر قدیمی
 • موزه آنتالیا
 • مسجد یولی مناره
 • دروازه هادریان
 • قلعه رومیان
 • مینی سیتی آنتالیا
 • پارک کارالی اوغلو

تحصیل در آنتالیا

آنتالیا 5 دانشگاه دارد تا دانشجویان بتوانند در آن‌ها آموزش ببینند؛ بنابراین این شهر زیبای ساحلی می‌تواند مکانی تفریحی باشد که مناسب دانشجویان است.

امنیت آنتالیا

جمعیت کم آنتالیا، حفظ امنیت در آن را ساده‌تر می‌کند.

کالیچی آنتالیا

هزینه مسکن در آنتالیا

خانه‌های آنتالیا با توجه به منطقه، متراژ و موقعیتی که دارند، قیمت متفاوتی را خواهند داشت. شما می‌توانید با ۱۰۰ هزار یورو در آنتالیا صاحب خانه شوید. هزینه اجاره مسکن در آنتالیا حدود ۳۰ درصد کمتر از استانبول است اما درنظر داشته باشید که طبق قوانین جدید، در بیشتر موارد نمی‌توانید با اجاره خانه اقامت بگیرید.

مشاغل آنتالیا

آنتالیا یک شهر ساحلی با گردشگران زیاد است بنابراین مشاغلی مرتبط با دریا و صنعت گردشگری در آن رواج دارد. شما می‌توانید با متوسط حقوق ۱۰ هزار لیر در آنتالیا مشغول به کار شوید؛ البته این مبلغ با توجه به نوع شغل متفاوت خواهد بود.

هزینه زندگی در آنتالیا

آنتالیا نسبت به استانبول شهر کوچک‌تری به حساب می‌آید و می‌دانید که هزینه زندگی در یک شهر کوچک پایین‌تر است. این هزینه در ابعاد مختلف زندگی متفاوت است؛ به عنوان مثال، اجاره بها 30 درصد، خورد و خوراک20  درصد، رستوران حدود 15 درصد، هزینه زندگی ۲۰ درصد ارزان‌تر از استانبول است. شما در آنتالیا حدود 4 درصد قدرت خرید بیشتری دارید.

هزینه زندگی در آنتالیا

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی کدامند؟

سخن پایانی

اگر می‌خواهید در ترکیه ملک بخرید، در گام اول باید هدف خود را تعیین کنید و میزان بودجه را مشخص کنید. سپس به دنبال کسب مشاوره از افراد باتجربه و آگاه باشید تا با توجه به شرایط شما، ملک مناسبی را پیشنهاد دهد. مراجعه حضوری و بررسی وضعیت ملک در ادارات رسمی ترکیه گام بعدی است تا هنگام خرید خانه در آنتالیا یا استانبول، رضایت بیشتری را تجربه کنید. ما در این مقاله با بیان ویژگی‌های این دو شهر، شرایط خرید خانه در آنتالیا و استانبول را برای شما شرح دادیم. می‌دانید که افزایش آگاهی پیش از اقدام به شما کمک می‌کند تا هنگام خرید ملک در آنتالیا یا استانبول، انتخاب بهتری داشته باشید. اگر سوالی در ذهن دارید، می‌توانید از کارشناسان ما بپرسید.

5/5 - (3 امتیاز)

پیام بگذارید