شرایط و مراحل خرید قسطی ملک در ترکیه

2023-03-29
0 نظر
شرایط و مراحل خرید قسطی ملک در ترکیه

اگر قصد خرید خانه در ترکیه با وام بانکی را دارید، باید با شرایط خرید ملک در ترکیه با وام بانکی آشنا شوید تا بتوانید یک خرید مناسب را تجربه کنید. خرید قسطی ملک در ترکیه امکان‌پذیر است اما شرایط خاص خود را دارد. می‌دانید که گرفتن وام در هر کشوری، طبق قوانین آن کشور است. با آریا کوئین همراه شوید!

در ایران مبلغ وام مسکن مقدار مشخصی بوده و ارتباطی با قیمت ملک ندارد اما در کشور ترکیه شرایط وام مسکن فرق دارد، شما برای درخواست وام به بانک می‌روید و پس از ثبت درخواست، کارشناسی از طرف بانک برای بررسی ملک می‌رود. اگر شخص، شرایط دریافت وام را داشته باشد، بخشی از مبلغ خانه را به او خواهند داد و خانه به نام شخص در می‌آید اما در رهن بانک می‌ماند.

شرایط وام مسکن

صفر تا صد خرید خانه در ترکیه

جالب است بدانید که بهره خرید خانه در ترکیه با وام بانکی بسیار پایین و در حدود 8 درصد است. نکته مهم‌تر، امکان دریافت این وام توسط افراد خارجی است. خرید قسطی ملک در ترکیه 2 حالت دارد که یکی از آن‌ها، خرید به کمک وام بانکی است. در ادامه یا آریا کوئین همراه شوید!

با شرایط خرید خانه در ترکیه با وام بانکی آشنا شوید

وام خرید مسکن با بهره 8 درصد و مدت زمان بازپرداخت 10 الی 15 سال به افراد واجد شرایط پرداخت می‌شود. با تمام شدن اقساط، سند خانه از رهن بانک خارج می‌شود.

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه

یکی از شرایط دریافت وام، پرداخت پیش پرداخت اولیه است. شما باید 30 تا 50 درصد مبلغ خانه را پرداخت کنید و مابقی آن توسط اعتبار بانکی به صورت وام به شما داده می‌شود تا مبلغ کامل را به خریدار بدهید. در این فروشنده برای انتقال سند خانه به نام شما اقدام می‌کند و خانه به نام شما در می‌آید اما در رهن بانک قرار گرفته تا مبلغ وام را تسویه کنید.

خرید خانه در ترکیه با وام بانکی

شرایط و مدارک لازم برای دریافت وام خرید خانه در ترکیه:

  • فرم‌های بانکی مربوط به وام مسکن را تکمیل نمایید
  • همراه داشتن کپی پاسپورت و اصل آن
  • گرفتن شماره مالیاتی از اداره مالیات ترکیه
  • کپی سند ملک همراه با تاییدیه آدرس آن
  • گواهی نداشتن بدهی بانکی از ایران که توسط سفارت تایید شده باشد.
  • پرینت گرفتن گردش حساب بانکی خود که توسط یکی از بانک‌های ایرانی انجام شده باشد.
  • ارائه فیش حقوقی معتبر (درصورتی‌که کارمند یا بازنشسته باشید)
  • ارائه گزارش معتبری از دارایی‌های خود در ایران
  • گزارش دارای اعتبار از میزان درآمد ماهانه (درصورتی‌که شغل آزاد داشته باشید)
  • ارائه امضا و تاییدیه آن

مدارک دریافت وام خرید خانه

اینکه به کدام یک از بانک‌های ترکیه مراجعه کنید، فرقی ندارد زیرا این مدارک در همه بانک‌ها یکسان است. شاید بعضی از بانک‌ها مدارک بیشتری بخواهند. مدارک شما توسط بانک موردبررسی قرار گرفته و درصورتی‌که واجد شرایط دریافت وام مسکن باشید، این وام به شما تعلق می‌گیرد.

می‌دانید که برای دریافت وام باید حساب بانکی فعالی در ترکیه داشته باشید و البته مدارک شما توسط یک مرجع رسمی ترجمه شده و به سفارت ترکیه در ایران تحویل داده شود.

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

خرید قسطی ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه با وام بانکی یکی از روش‌های خرید قسطی ملک بود. روش دوم، خرید مستقیم ملک از پروژه به صورت قسطی است.

خرید قسطی ملک در ترکیه

معمولا پروژه‌های ترکیه قبل از تکمیل کامل پروژه، واحدهای خود را به فروش می‌رسانند. این روش تامین سرمایه برای تکمیل کردن بقیه واحدهای آن است. همان‌طور که در ایران نیز خانه‌های آپارتمانی در بعضی از مواقع پیش فروش می‌شوند. در این حالت شما هزینه کمتری نسبت به خانه کامل شده پرداخت می‌کنید؛ یعنی 20 تا 50 درصد ارزش ملک واحد را پرداخت می‌کنید و با بستن یک قرارداد 1 تا 5 سال، بقیه مبلغ را تسویه می‌کنید.

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

در این حالت سند پس از تسویه کامل به نام شما زده می‌شود اما پس از بستن قرارداد با صاحب پروژه، به شما یک قرارداد رسمی با تاییدیه نوتر جهت اطمینان از انتقال سند پس از تسویه داده می‌شود.

خرید قسطی از صاحب خانه

حالت دیگری هم برای خرید ملک آماده به صورت قسطی وجود دارد اما به ندرت می‌توانید این مورد را پیدا کنید. در این حالت صاحب پروژه از بانک برای ملک‌های خود درخواست وام می‌کند و خریداران می‌توانند ملک را به صورت قسطی دریافت نمایند. در این خرید نیز سند پس از پایان یافتن اقساط به نام شما زده می‌شود. مثال این مورد در ایران را می‌توان به خانه‌های مسکن مهر کامل شده‌ای در نظر گرفت که هنوز اقساط آن تمام نشده و شما آن را از صاحب خانه می‌خرید و باید اقساط را به بانک بدهید و در انتها سند به نام شما زده می‌شود.

نوماراتاژ چیست؟ همه چیز درباره شرایط دریافت نوماراتاژ

نکته مهمی در ارتباط با خرید خانه در ترکیه با وام بانکی

اگر می‌خواهید که با خرید قسطی اقامت دائم در ترکیه را بگیرید، این امکان برای شما وجود ندارد زیرا گرفتن اقامت دائم با خرید ملک در ترکیه شرایط خاصی داشت که در آن مقاله، این موضوع را بیشتر شرح داده‌ایم.

با مزایای پاسپورت ترکیه آشنا شوید!

سخن پایانی

خرید خانه در ترکیه با وام بانکی راهی برای صاحب خانه شدن در ترکیه است. شما با پرداخت بخشی از مبلغ خانه و دریافت بقیه آن از بانک صاحب خانه می‌شود اما باید شرایط دریافت وام مسکن را داشته باشید. ما در این مقاله شما را با شرایط خرید ملک در ترکیه با وام بانکی آشنا کردیم تا اگر این ایده را در ذهن دارید با آگاهی بیشتری برای دریافت وام اقدام نمایید. اگر سوالی درباره خرید قسطی ملک در ترکیه دارید، با ما در تماس باشید تا راهنمای شما در خرید بهتر باشیم.

Rate this post

پیام بگذارید