با نرخ کمیسیون املاک در ترکیه هنگام خرید، فروش و اجاره آشنا شوید

2023-07-04
0 نظر
هزینه املاک در ترکیه

هزینه املاک در ترکیه یکی از سوالاتی است که خریداران ملک همیشه می پرسند. هر کشوری برای خود، قوانین قیمت گذاری مخصوصی دارد تا تعادلی را بین خریدار و فروشنده؛ همچنین بین خدمت گیرنده و خدمت دهنده برقرار کند. این قوانین در بخش املاک نیز هستند؛ وزاتخانه مربوطه قوانین را تعیین کرده و همه معاملات ملکی زیر نظر آن و طبق قوانین انجام می‌شوند.

آشنایی با نرخ کمیسیون املاک

در این مقاله می‌خواهیم شما را با هزینه املاک در ترکیه آشنا کنیم تا بدانید که در هر معامله خرید و فروش ملکی، فقط قیمت ملک پرداخت نمی‌شود بلکه هزینه‌های جانبی نیز مثل کمیسیون املاک در ترکیه وجود دارند. با آریا کوئین همراه شوید تا شما را با نرخ کمیسیون املاک در ترکیه آشنا کنیم زیرا هنگام معاملات ملکی به این آشنایی نیاز خواهید داشت.

هزینه املاک در ترکیه چقدر است؟

همان‌طور که در ایران بنگاه‌های معاملاتی از مراکز رسمی مجوز دریافت می‌کنند تا کارهای اجاره خانه، خرید یا فروش آن را انجام دهند. در ترکیه نیز دفاتر یا بنگاه‌های املاکی رسمی وجود دارند تا زیرنظر دولت کارهای مربوط به خرید، فروش و اجاره ملک را انجام دهند.

هزینه کمیسیون املاک

این مراکز زیرنظر دولت فعالیت دارند و قوانین موجود در آن را رعایت می‌کنند. نرخ کمیسیون املاک در ترکیه توسط دولت تعیین شده تا بنگاه‌های معاملاتی در هر معامله مطابق با آن از خریدار یا فروشنده دریافت کنند. در ادامه با این نرخ‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

صفر تا صد خرید خانه در ترکیه

هزینه املاک در ترکیه هنگام معامله ملک دست دوم

در هر معامله‌ای از املاک، خریدار و فروشنده باید درصدی از ارزش خانه را به عنوان کمیسیون املاک در ترکیه پرداخت کنند. اگر قصد خرید خانه دارید، ۲ درصد از قیمت خانه باید توسط شما و فروشنده به عنوان کمیسیون پرداخت شود. البته این هزینه جدا از هزینه انتقال سند و استفاده از مترجم اداره تاپو است.

کمیسیون ۲ درصد از قیمت خانه

پیش از خرید ملک در ترکیه بهتر است به این نکات توجه کنید:

  • ابتدا باید با توجه به معیارهایی که درنظر دارید، انتخاب کنید که در کدام شهر ترکیه می‌خواهید خانه بخرید؛ این معیارها می‌توانند قیمت ارزان‌تر ملک، توریستی بودن شهر، اندازه خانه، هزینه زندگی، امکانات شهر، سیستم حمل‌ونقل و… باشند.
  • می‌خواهید خانه ویلایی تهیه کنید یا به دنبال یک آپارتمان تجاری یا اداری هستید
  • از یک فروشنده مطمئن و در مراکز رسمی اقدام به خرید خانه کنید.
  • آینده ملک را درنظر بگیرید؛ اینکه امکان رشد و پیشرفت دارد، تا چه اندازه می‌توانید راحت آن را بفروشید.
  • مشاوره بگیرید تا خانه‌ای تهیه کنید که مطابق با نیاز شما و قوانین موجود در ترکیه باشد؛ شاید بخواهید از طریق آن حق شهروندی بگیرید.

مشاوره برای خرید ملک

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

هزینه املاک در ترکیه برای خرید پروژه‌های مسکونی

در بیشتر موارد، شرکت‌های ساختمان‌سازی، پروژه‌های مسکونی در ترکیه را انجام می‌دهند و این شرکت‌ها از خریدار کمیسیون نمی‌گیرند. جالب است بدانید که شما هنگام خرید خانه‌ای در پروژه‌های مسکونی استانبول یا بقیه شهرهای ترکیه کمیسیونی پرداخت نمی‌کند.

آخرین قوانین اقامت ترکیه

کمیسیون فسخ قرارداد در ترکیه

همواره این اتفاق ممکن است رخ دهد که یک طرف معامله یا دو هر پیشمان می‌شوند و می‌خواهند معامله را فسخ کنند. جالب است بدانید که اگر خریدار و فروشنده هر دو مایل به فسخ قرارداد باشند، املاکی می‌تواند کمیسیونی را در این معامله دریافت کند. پرداخت این مبلغ توسط فردی خواهد بود که معامله را فسخ می‌کند.

کمیسیون فسخ قرارداد ملک

کمیسیون اجاره ملک در ترکیه

اگر به فکر اجاره کردن خانه‌ای در ترکیه هستید، می‌توانید به سادگی این کار را انجام دهید. ابتدا با آی پی ترکیه وارد سایت صاحبیندن شوید؛ یعنی شما باید داخل ترکیه باشید یا از نرم‌افزار تغییر آی پی برای ورود استفاده نمایید. سایت با دو زبان انگلیسی و ترکی به کاربران خود خدمت‌رسانی می‌کند.

شما باید در سایت ثبت نام کرده و کد رهگیری را از راه ایمیل دریافت کنید؛ سپس می‌توانید از خدمات سایت به صورت رایگان استفاده کنید. در سایت دسته‌بندی‌های مختلفی برای خدمات و نیازمندی‌ها وجود دارد که بخشی از آن برای املاک درنظر گرفته شده است.

جستجو ملک

فیلترهای مختلف درون سایت به شما کمک می‌کنند تا خانه موردنظر خود را به سادگی در ترکیه پیدا کنید. پیشنهاد می‌کنیم که پیش از اجاره گرفتن، حتما آن را به صورت حضوری مشاهده کنید زیرا مشاهده حضوری بسیار متفاوت‌تر از بازدید اینترنتی است.

جالب است بدانید که این سایت، چند سال به عنوان سایت برتر تجارت الکترونیک بوده است و خدمات متنوعی را به کاربران خود ارائه می‌دهد؛ ازجمله: خدمات خرید و فروش ملک، ماشین، کاریابی، مصالح ساختمانی و…، درواقع می‌توان آن را بهترین سایت برای خرید خانه یا اجاره ملک درنظر گرفت. پس از پیدا کردن ملک برای بستن قرارداد و اجاره کردن آن، باید به یک املاکی رسمی در ترکیه مراجعه کنید و آشنایی با نرخ کمیسیون املاک در ترکیه، اینجا به کار شما می‌آید.

 نرخ کمیسیون املاک

کمیسیون املاک برای اجاره نامه به اندازه یک اجاره است یعنی شما در زمان عقد قرارداد باید چهار اجاره بهار را پرداخت کنید. دو اجاره برای پیش پرداخت، یک اجاره برای ماه اول خانه، اجاره آخر نیز به عنوان کمیسیون ملک به دفتر املاک رسمی پرداخت می‌شود.

کمیسیون معاوضه ملک در ترکیه

جالب است بدانید که هزینه املاک در ترکیه هنگام تعویض ملک دریافت دو درصد کمیسیون از هر طرف معامله است. شما باید به مراکز رسمی برای انجام این معامله مراجعه کنید.

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه

سخن پایانی

هزینه املاک در ترکیه فقط شامل قیمت تمام شده ملک نیست بلکه هزینه‌های جانبی دیگری نیز وجود دارد که در این مقاله به تشریح کمیسیون املاک در ترکیه پرداختیم و شما را با نرخ کمیسیون املاک در ترکیه آشنا کردیم تا در هنگام معاملات املاک، با آگاهی بیشتری فعالیت داشته باشید. اگر سوالی در این زمینه دارید، در بخش نظرات بیان کنید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

5/5 - (4 امتیاز)

پیام بگذارید