از مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی چه می دانید؟

2023-08-02
0 نظر
ثبت شرکت در قبرس شمالی

ثبت شرکت در قبرس شمالی، یکی از مطمئن‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در این جزیره است زیرا مالیات و هزینه‌های زندگی در آن پایین است. اگر به فکر ثبت شرکت هستید، باید با شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی آشنا شوید و طبق مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی اقدام کنید تا کسب‌وکار خود را در این کشور راه‌اندازی نمایید. همراه ما باشید تا شما را با نکات ضروری این فرایند آشنا کنیم. با آریا کوئین همراه شوید!

چه شرکت‌هایی در قبرس شمالی قابلیت تاسیس دارند؟

در قبرس دو نوع شرکت اصلی سهامی خاص با مسئولیت محدود و سهامی عام وجود دارند که همه ساکنین آن می‌توانند برای ثبت آن‌ها درخواست دهند.

سرمایه اولیه و هزینه‌های جانبی در هر نوع شرکتی که بخواهید تاسیس کنید، وجود دارد؛ فقط مقدار سرمایه موردنیاز متفاوت خواهد بود که شما باید قبل از ثبت شرکت در قبرس شمالی آن را درنظر بگیرید.

در قبرس شمالی دو نوع شرکت اصلی در قبرس

با شرایط اخذ اقامت قبرس شمالی آشنا شوید

1.  شرکت سهامی خاص (private limited company) با مسئولیت محدود

محبوب‌ترین نوع شرکت در قبرس، این نوع شرکت است و بیشتر سرمایه‌داران خارجی شرکت سهامی خاص را تاسیس می‌کنند. این نوع شرکت می‌تواند دو الی پنجاه سرمایه‌گذار داشته باشد و معمولا اداره آن توسط افرادی انجام می‌شود که بیشترین سرمایه را وارد شرکت کرده‌اند.

توجه داشته باشید که این نوع شرکت‌ها نمی‌توانند سهام خود را به عموم مردم عرضه کنند تازمانی‌که مطابق قوانین کشور به یک شرکت سهامی عام تبدیل شوند؛ البته این فرایند ساده نیست و قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای تغییر وضعیت شرکت وجود دارد.

2.  شرکت سهامی عام (LLP)

شرکت سهامی عام، انواع دیگر شرکت‌های متداول در قبرس هستند که سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند از طریق وکلای دارای مجوز برای ثبت شرکت در قبرس شمالی اقدام کنند.

شرکت سهامی عام (LLP)

3.  دفتر شعبه

شرکت‌های خارجی برای ادامه فعالیت در قبرس شمالی، می‌توانند شعبه‌ای افتتاح کنند و اجازه انجام این کار را نیز دارند. شما می‌توانید برای ثبت شرکت در قبرس شمالی با شرکت اصلی مذاکره کنید تا دفتر شعبه از آن را در قبرس افتتاح کنید.

4.  نمایندگی

آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین ساختار سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار در قبرس، گرفتن دفتر نمایندگی یک شرکت است. در این حالت شما به سرمایه اولیه‌ای نیاز نخواهید داشت؛ همه فعالیت‌های شرکت زیرنظر شرکت مادر انجام خواهد شد. وظیفه شما فقط در بازاریابی و فروش خدمات آن شرکت در بازار قبرس خواهد بود.

همه چیز درباره شرایط کار در قبرس شمالی

شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی چگونه است؟

قوانین مختلفی در تنظیم فعالیت شرکت‌های حاضر در بازار قبرس شمالی نقش دارند و همه آن‌ها باید بندهای اساسی قانون شرکت‌های قبرس شمالی را رعایت کنند.

قوانین ثبت شرکت قبرس شمالی

همه شرکت‌ها به‌جز شعب و نمایندگی، باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • داشتن حداقل دو سرمایه‌گذار
 • داشتن حداقل یک مدیر؛ درصورتی‌که مدیر خارجی باشد، باید ضمانت‌نامه معتبر به ارزش 30 هزار لیر را به مدت 18 ماه در بانک گرو بگذارد تا مشکلات مالیاتی را تحت پوشش قرار دهد. این ضمانت‌نامه در اداره درآمد قبرس شمالی ثبت شده و یک گواهی امنیت مالیاتی صادر می‌شود.
 • داشتن حداقل یک منشی برای ارائه اسناد رسمی شرکت
 • ثبت یک آدرس در قبرس شمالی برای شرکت
 • داشتن حداقل سرمایه 100 هزار دلاری؛ سرمایه به یکی از بانک‌های قبرس شمالی انتقال داده شود که تا زمان تشکیل شرکت در آن بلوکه خواهد ماند. این سرمایه پس از ثبت شرکت آزاد خواهد شد.

مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی

شما ابتدا باید برای شرکت خود نامی را انتخاب کنید؛ نام انتخابی باید مناسب باشد و طبق قوانین و ضوابط ثبت شرکت‌ها باشد. شما می‌توانید از نام‌های پیشنهادی را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

اساسنامه و مستندات قانونی را همراه با اعضای شرکت، سهام و میزان مسئولیت هر فرد، تعیین کنید؛ اساسنامه باید زیرنظر یک کارشناس حقوقی تهیه شود زیرا هر گونه اشتباه در آن، می‌تواند سبب اختلال در عملکرد شرکت شود.

مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی

فرم درخواست ثبت شرکت را تکمیل نمایید و از یک وکیل مهاجرتی، صحت بخش‌های مختلف آن را بررسی نمایید تا قانونی و بدون مشکل باشد.

 • در اداره ثبت شرکت، اقدام به ثبت شرکت نمایید و هزینه‌های مربوطه را پرداخت نمایید.
 • حال باید آدرس شرکت را به صورت دقیق ثبت کنید.
 • حساب بانکی برای شرکت افتتاح کرده و سرمایه شرکت را به آن واریز نمایید.
 • کد مالیاتی را برای شرکت خود از اداره مالیاتی بگیرید.
 • از اداره بیمه اقدام به دریافت کد بیمه نمایید.
 • یک منشی را برای انجام کارهای اداری و یک حسابدار را برای انجام کارهای مالی استخدام کنید.

قبرس شمالی کجاست؟

مدارک لازم برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

بخشی از شرایط ثبت شرکت، داشتن مدارک لازم در آن زمینه هستند؛ این مدارک باید رسمی و معتبر باشند.

 • داشتن پاسپورت و مدارک هویتی معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • نداشتن سوءپیشینه کیفری
 • گواهی تمکن مالی تا زمان راه‌اندازی شرکت
 • داشتن سابقه کاری
 • مدارک سوابق تحصیلی
 • تکمیل فرم ثبت شرکت در قبرس شمالی
 • طرح تجاری کسب‌وکار

سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

هزینه ثبت شرکت در قبرس شمالی

با توجه به نوع شرکت، شما باید هزینه و مالیات‌هایی را پرداخت کنید. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در قبرس شمالی 100 هزار دلار است و فقط شرکت تجاری بین‌المللی در قبرس شمالی مشمول مالیات می‌شود که نرخ مالیات آن، 1 درصد است.

مهاجرت به قبرس شمالی از راه ثبت شرکت

قبرس شمالی با توجه به موقعیت مکانی و رشد اقتصادی، محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری است. شما می‌توانید در بخش‌های گردشگری، ساخت‌وساز، خدمات و… سرمایه‌گذاری کرده و به توسعه خدمات در این بخش‌ها کمک کنید تا ضمن خدمت به دیگران، درآمد مناسبی کسب نمایید. یک الی دو سال پس از ثبت شرکت، می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.

البته برای گرفتن پاسپورت قبرس شمالی، شما باید ده سال از عمر خود را در این کشور صرف کنید. میزان درآمد شما همراه با تسلط به زبان انگلیسی نیز در مرحله ارزیابی موردتوجه قرار می‌گیرد.

مهاجرت به قبرس شمالی از راه ثبت شرکت

خرید ملک در قبرس شمالی و نکاتی که باید به آن ها دقت کنید.

سخن پایانی

چرا ثبت شرکت در قبرس شمالی را پیشنهاد می‌کنیم؛ زیرا سطح رفاه در این منطقه درحال افزایش است، شما می‌توانید اقامت و پاسپورت این کشور را دریافت کنید، سرمایه‌گذاری شما سودآور خواهد بود، هزینه‌های این منطقه مقرون‌به‌صرفه هستند، میزان مالیات کم بوده و سطح امنیت مالی بالاست. ما در این مقاله شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی و مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی را برای شما شرح دادیم. اگر سوالی دارید، از ما بپرسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

5/5 - (5 امتیاز)

پیام بگذارید