مقایسه خرید ملک در ترکیه و امارات

2023-05-02
0 نظر
خرید خانه در ترکیه یا امارات

خرید خانه در ترکیه یا امارات؟ این سوالی است که بسیاری از سرمایه گذاران در هنگام خرید ملک از خود می پرسند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در حال حاضر مردم ایران بیش از هر جای دیگری تمایل به خرید ملک و سرمایه‌گذاری در دو کشور ترکیه و امارات را دارند؛ اما سؤالی که برای بسیاری از این افراد پیش می‌آید این است که خرید ملک در ترکیه بهتر است یا امارات؟

خرید خانه -ترکیه یا امارات

یقیناً کسب اطلاعات کافی در مورد این دو کشور سبب تسهیل روند تصمیم‌گیری آن‌ها خواهد شد. به همین سبب هم ما در این مقاله به مقایسه خرید خانه در این دو کشور می‌پردازیم. لذا در صورت علاقه‌مندی تا انتها با آریا کوئین همراه باشید.

مقایسه خرید ملک در ترکیه و امارات

کشور ترکیه (Turkey) و امارات (Emirate) ازجمله بهترین، زیباترین، مدرن‌ترین کشورهای دنیا و هدف بسیاری از ایرانی‌ها برای خرید ملک و اخذ شهروندی و اقامت دائم هستند؛ اما اینکه کدام کشور برای خرید ملک مناسب‌تر است مستلزم کسب اطلاعات و مقایسه ویژگی‌های مختلف هر دو کشور است. ما در ادامه ضمن مقایسه شرایط و ویژگی‌های ترکیه و امارات به مقایسه شرایط خرید ملک در دو کشور می‌پردازیم.

مقایسه-ترکیه با امارات

هزینه زندگی و امرارمعاش در ترکیه و امارات:

هزینه زندگی و امرارمعاش در ترکیه نسبت به امارات کمتر است. در کشور ترکیه افراد با داشتن درآمد کمتر از سطح رفاه بیشتری برخوردار هستند و می‌توانند بیشتر از امکانات کشور ترکیه بهره ببرند؛ اما در امارات و مخصوصاً شهر دبی هزینه زندگی و دخل‌وخرج بالاست.

در ترکیه حتی هزینه حمل‌ونقل هم ارزان‌تر است و دسترسی در این کشور به امکانات عمومی و بیمارستان‌ها بسیار راحت و سریع برقرار می‌گردد. این در حالی است که افراد مقیم کشور امارات حتی برای جابه‌جایی در سطح شهر هم باید هزینه بسیاری بپردازند.

هزینه زندگی-ترکیه- امارات

هزینه آب ‌و برق و گاز در ترکیه و امارات تفاوت فاحشی ندارد؛ اما بلعکس هزینه لازم برای خوردوخوراک، رستوران و تفریح در امارات بسیار بیشتر است. به سبب دلایلی که در بالا به آن‌ اشاره شد، چنانچه کسی دارای درآمد متوسطی باشد بهتر است در ترکیه خانه خریداری نماید.

لوکس‌ترین محله‌های استانبول کدامند؟

شرایط آب‌وهوایی ترکیه و امارات:

همان‌طور که می‌دانید امارات کشوری گرمسیری است و در بیشتر ماه‌های سال هوای بسیار گرمی دارد. گرمای این کشور به حدی است که حتی زمستان‌ها هم هوا گرم است؛ اما در کشور ترکیه تنوع آب‌وهوایی وجود دارد.

آب و هوا امارات

زمستان‌ها سرد و تابستان‌ها هوا گرم است. مهاجران عزیز حتی می‌توانند از بارش‌های فصلی این کشور نیز لذت ببرند؛ بنابراین اگر تحمل هوای گرم امارات برای هم‌وطنان عزیز دشوار است ما توصیه می‌کنیم به جای امارات در ترکیه ملک خریداری نمایند.

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه

وضعیت مذهبی ترکیه و امارات:

در حیطه مذهبی تفاوت چندانی بین دو کشور وجود ندارد. مسلمانان عزیز می‌توانند با خیال راحت در هر دو کشور زندگی کنند و اعمال مذهبی خود را به‌جا بیاورند. همچنین باید خاطرنشان کرد که علاوه بر مسلمانان تعداد پیروان سایر ادیان الهی نیز در ترکیه و امارات قابل‌توجه است و از این حیث مشکلی برای زندگی هیچ شخصی به وجود نمی‌آید.

وضعیت تحصیلی ترکیه و امارات:

در کشور ترکیه و امارات تعداد زیادی مدارس و دانشگاه‌های بین‌المللی وجود دارد. افراد برحسب شرایط خود می‌توانند در این دو شهر ملک خریداری کرده و در دانشگاه‌ها و مدارس معتبر ادامه تحصیل دهند؛ اما اگر هزینه تحصیل برای مهاجرین مسئله مهمی است باید عنوان کرد که هزینه لازم برای تحصیل در کشور ترکیه نسبت به امارات کمتر است.

تحصیل-ترکیه و امارات

ضمناً سطح آموزش و دانشگاه‌های ترکیه به دلیل داشتن سابقه بیشتر در حوزه آموزش و برخورداری از اساتید خبره اروپایی بهتر از امارات است.

وضعیت اشتغال و کسب‌وکار در ترکیه و امارات

طبق آمار و بررسی‌ها نرخ بیکاری در کشور امارات نسبت به ترکیه بیشتر است، لذا اشخاصی که در امارات خانه خریداری می‌کنند ممکن است نتوانند شغلی برای خود پیدا کنند زیرا بیشتر درآمد امارات از طریق فروش نفت است و بازار کار چندان خوب و مناسبی ندارد؛ اما در کشور ترکیه راه‌اندازی کسب‌وکار و پیدا کردن شغل به‌مراتب راحت‌تر و بی‌دردسرتر است. از طرفی هم اخذ اقامت از طریق کار در ترکیه بسیار راحت و سریع انجام می‌شود.

سرمایه‌گذاری در ترکیه و امارات:

وضعیت هر دو کشور برای سرمایه‌گذاری از طریق ملک بسیار مناسب است. در ترکیه با توجه به افزایش روزبه‌روز ساخت‌وساز و به‌موازات آن بیشتر شدن تقاضا جهت خرید امکان رشد قیمت ملک خریداری شده بسیار زیاد است. از طرفی هم چون ترکیه مقصد گردشگری بسیاری از توریست‌های دنیا است، امکان اجاره ملک و بهره‌وری مالی از خانه خریداری شده وجود دارد.

سرمایه‌گذاری-ترکیه- امارات

در امارات هم نرخ اجاره‌بها بسیار بالا است و مالکین منازل و واحدهای مسکونی می‌توانند با اجاره واحد خود به سود خوبی دست پیدا کنند.

شهرهای مناسب برای خرید ملک در ترکیه کدامند؟

اخذ اقامت در ترکیه و امارات:

افراد خارجی با خرید خانه‌ای به ارزش حداقل ۴۰۰ هزار دلار در ترکیه موفق به اخذ اقامت دائم می‌شوند اما در امارات با خرید ملک افراد تنها می‌توانند مجوز اقامت دوساله را دریافت کنند. همین موضوع هم ممکن است برخی از مهاجرین را نسبت به خرید ملک در امارات دلسرد نماید. تنها نکته قابل‌توجهی که در مورد خرید ملک در دبی وجود دارد عدم تخصیص مالیات به ملک خریداری شده است.

آخرین قوانین اقامت ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه و امارات:

قیمت خانه در ترکیه در مقایسه با امارات بسیار پایین‌تر است. حتی می‌توان گفت هزینه خرید ملک در بهترین نقطه استانبول از هزینه لازم برای خرید ملک در امارات نیز کمتر است.

شرایط خرید ملک-ترکیه و امارات

صفر تا صد خرید خانه در ترکیه

سخن آخر:

ما در این مقاله سعی کردیم با مقایسه دو کشور امارات و ترکیه از جنبه‌های مختلف راه را برای تصمیم‌گیری شما در زمینه خرید خانه در ترکیه و امارات تسهیل کنیم. هرچند که با مقایسه انجام شده به نظر می‌رسد که خرید خانه در ترکیه منطقی‌تر، اقتصادی‌تر و بهتر باشد؛ اما توصیه ما این است که افراد متقاضی پس از انجام مقایسه، برحسب شرایط، وضعیت اقتصادی و مزایا و معایب هر یک از این دو کشور تصمیم نهایی خود را بگیرند. از اینکه تا پایان با ما همراه بودید متشکریم.

5/5 - (3 امتیاز)

پیام بگذارید