از تفاوت های قبرس شمالی و جنوبی چه می دانید؟

2023-07-31
0 نظر
تفاوت قبرس شمالی و جنوبی

تفاوت قبرس شمالی و جنوبی در چیست؟ قبرس شرایط مناسبی برای مهاجران دارد، نرخ مالیات و هزینه‌های زندگی در آن پایین است، فرایند دریافت ویزا و اخذ اقامت ساده بوده و راحت‌تر می‌توان در آن اقامت دائم گرفت؛ همه این شرایط سبب می‌شود که قبرس گزینه مناسبی برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری باشد. این مقاله تفاوت قبرس شمالی و جنوبی را به شما می‌گوید زیرا آشنایی با تفاوت های قبرس شمالی و جنوبی به شما در هنگام تصمیم‌گیری برای مسافرت، خرید ملک، سرمایه‌گذاری و… کمک می‌کند. با آریا کوئین همراه شوید!

با جزیره قبرس بیشتر آشنا شوید

قبل از آشنایی با تفاوت قبرس شمالی و جنوبی بهتر است با جزیره قبرس آشنا شوید. بیشتر جمعیت قبرس را یونانیان تشکیل داده‌اند که در بخش جنوبی جزیره ساکن‌اند و تنها 18 درصد مردم قبرس ترک هستند و در بخش شمالی زندگی می‌کنند. جالب است بدانید که مساحت بخش شمالی کمتر از بخش جنوبی است.

جزیره قبرس

بعداز درگیری سال 1974 بخش شمالی قبرس به صورت یکجانبه اعلام استقلال کرد اما از سوی جامعه بین‌المللی به رسمیت شناخته نشد. با این وجود، به عنوان جمهوری ترک قبرس شمالی شناخته می‌شود.

مرکز اصلی مالی و جمعیتی قبرس در شهر نیکوزیا قرار دارد؛ جایی که خط سبز سازمان ملل از آن عبور کرده و دو بخش ترکی و یونانی قبرس را تشکیل می‌دهد.

اگر قصد دارید به مسافرت تفریحی بروید یا مکانی تفریحی را برای زندگی خود انتخاب کنید؛ قبرس با سواحل زیبا، کوه و دره‌های قشنگ، محصولات متنوع، آب‌وهوای مناسب و بیشتر آفتابی، هزینه زندگی پایین و… مکان مناسبی برای زندگی است. درباره زبان نیز نگران نباشید، کافی است که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید زیرا بیشتر مردم به این زبان صحبت می‌کنند.

مزایای زندگی در قبرس

زندگی در هر مکانی مزایای خاص خود را دارد؛ مزایای زندگی در قبرس عبارتنداز:

  • مهاجرپذیر بودن
  • هزینه زندگی و مالیات پایین‌تر
  • توانایی صحبت کردن مردم محلی به زبان انگلیسی
  • سواحل زیبا
  • هوای آفتابی
  • فرصت تجربه شرایط مختلف مثل زمین گلف، کوهپیمایی و…

مزایای زندگی در قبرس

تفاوت قبرس شمالی و جنوبی

همان‌طور که بیان کردیم، کشور قبرس از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است که یک منطقه میانی به نام خط سبز توسط سازمان ملل در بین آن‌ها قرار دارد. هر دو منطقه، باثبات بوده و پذیرای مهاجر هستند بنابراین جمعیت مهاجران در این مناطق زیاد است.

جالب است بدانید که هزینه زندگی در بخش شمالی قبرس کمتر است و شما می‌توانید با مبلغ کمتری اقدام به خرید یک خانه ساحلی زیبا با منظره دریای مدیترانه نمایید.

ثبات اقتصادی در قبرس جنوبی بیشتر است و مقرارت و قوانین در آن مطابق با اتحادیه اروپاست. اگر به فکر راه‌اندازی یک کسب‌وکار هستید تا از مزایای سیاست مالیاتی ملایم استفاده کنید، قبرس جنوبی به شما پیشنهاد می‌شود.

اگر سرگرمی و خرید برای شما مهم‌تر است، قبرس جنوبی برای شما بهتر است اما اگر حضور در طبیعت و مکان‌های تاریخی برای شما اهمیت بیشتری دارد، قبرس شمالی به شما پیشنهاد می‌شود.

تفاوت های قبرس جنوبی و شمالی

توجه داشته باشید که عبور و مرور بین دو بخش قبرس با رعایت قوانین ویزا به سادگی قابل انجام است.

خرید ملک در قبرس شمالی و آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری

هزینه زندگی در قبرس جنوبی

شما با یک سفر به قبرس جنوبی با قیمت و هزینه زندگی در آن آشنا خواهید شد. خرید محصولات محلی در آن بسیار ارزان است. اگر به فکر خرید یک ملک ساحلی هستید، می‌توانید با قیمت مناسب آن را تهیه کنید. خرید غذا از رستوران‌ها ارزان است. نیکوزیا ساختار و شکلی مشابه شهرهای گران‌قیمت اروپا دارد با این تفاوت که هزینه زندگی در آن کمتر است.

اگر زندگی در یک شهر شلوغ و بزرگ را دوست دارید، نیکوزیا مکان مناسبی برای شما خواهد بود.

نکته جالب توجه قبرس جنوبی میزان کم مالیات آن نسبت به کشورهای اروپایی است؛ حداکثر مالیاتی که بر درآمد شخصی افراد در قبرس گرفته می‌شود، 35 درصد برای درآمد بالاتر از 60 هزار یورو است.

هزینه ها در قبرس جنوبی

از شرایط کار در قبرس شمالی چه می دانید؟

خدمات درمانی در قبرس جنوبی

قبرس جنوبی یک سیستم مراقبت بهداشت همگانی به نام Gesy دارد که برای شهروندان آن رایگان است؛ خدمات خاص را نیز با مبلغ پرداختی کم تحت پوشش قرار می‌دهد. کمتر از 4 درصد درآمد افراد برای تحت پوشش قرارگرفتن بیمه سلامت ملی صرف می‌شود که نتیجه آن یک سبد استاندارد مراقبتی شامل خدمات بستری، جراحی، مراقبت پزشکی عمومی یا تخصصی، داروسازی و خدمات آزمایشگاهی می‌شود.

زندگی در قبرس شمالی

اگر به فکر تجربه سبک زندگی مدیترانه‌ای هستید و بودجه محدودی دارید، قبرس شمالی مکان مناسبی برای شما خواهد بود. این بخش پس از اعلام استقلال تنها توسط دولت ترکیه به رسمیت شناخته شد به همین دلیل تحریم بوده و اقتصاد آن به اندازه بخش جنوبی قوی نیست. اما هزینه زندگی و خرید ملک در آن نسبت به بیشتر کشورهای اروپایی ارزان است به همین دلیل مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است.

زیبایی‌هایی مثل قلعه صلیبی، دهکده استعماری سفید رنگ، ساحل شنی در بخش شمالی قبرس قرار دارند.

قبرس شمالی کجاست؟ برای آشنایی بیشتر کلیک کنید.

هزینه زندگی در قبرس شمالی

هزینه زندگی در قبرس پایین است، شما می‌توانید با مبلغ پایین اقدام به اجاره خانه یا خرید ملک نمایید. همچنین تهیه وسایل محلی ارزان تمام خواهد شد اما تفاوت قبرس شمالی و جنوبی در تحریم بودن بخش شمالی است؛ بنابراین محدودیت ورود کالاهای وارداتی سبب ورود کالا از ترکیه می‌شود که تعرفه گمرگ و مالیات سنگینی روی آن وضع می‌شود و نتیجه آن، گران بودن کالاهای وارداتی در قبرس شمالی است.

هزینه ها در قبرس شمالی

میزان درآمد شما سطح زندگی در قبرس را تعیین می‌کند. امکانات متعددی در قبرس شمالی وجود دارد مثل سینما، کلوپ، رستوران، کافه، دیسکو، انجمن، باشگاه ورزشی، کلوپ ساحلی و…

اخذ اقامت قبرس شمالی و نکاتی که باید بدانید!

سخن پایانی

ما در این مقاله به بیان تفاوت قبرس شمالی و جنوبی پرداختیم و شما را با شرایط و هزینه زندگی در قبرس آشنا کردیم. آشنایی با تفاوت های قبرس شمالی و جنوبی به شما کمک می‌کند تا مقصد بهتری را برای سفر و زندگی انتخاب کنید. در پایان، اگر سوالی دارید، از ما بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

5/5 - (2 امتیاز)

پیام بگذارید