شرایط افتتاح حساب در بانک های دولتی ترکیه

2023-06-17
0 نظر
بانک های دولتی ترکیه

آشنایی با بانک های دولتی ترکیه به ایرانیان کمک می‌کند تا بهترین راهکار را برای انتقال پول بین دو کشور شناسایی کنند. برای سفر و اقامت در ترکیه و همچنین سرمایه‌گذاری در این کشور نیاز به انواع تبادلات بانکی خواهید داشت.

اگر قصد مهاجرت یا سرمایه‌گذاری دارید باید با شرایط افتتاح حساب در بانک های ترکیه آشنایی داشته باشید. در این مقاله به معرفی بهترین بانک دولتی ترکیه می‌پردازیم، پس با ما همراه شوید تا اطلاعات کاملی به‌دست آورید. با آریا کوئین همراه شوید.

تاریخچه بانکداری در ترکیه

همیشه دانشجویان، مسافران، سرمایه‌گذاران، افراد جویای کار و.. در هنگام سفر به ترکیه و اقامت موقت یا دائم این کشور به تبادلات مالی نیاز دارند. به همین دلیل آن‌ها به دنبال افتتاح حساب در بانک‌های ترکیه هستند.

بانک در ترکیه

هر فرد ایرانی در ترکیه امکان استفاده از انواع حساب‌ در بانک های دولتی را خواهد داشت. از این حساب برای دریافت درآمدهای دلاری و غیردلاری استفاده می‌شود. سیستم بانکی ترکیه، نقش کلیدی در پویایی اقتصاد این کشور دارد. البته به خاطر داشته باشید که بخاطر شرایط تحریمی حال حاضر، بسیاری از بانک ها و حتی بانک های دولتی ترکیه رغبتی به افتتاح حساب برای ایرانی ها ندارند و جز بانک زراعت تقریبا بانک های دیگر از افتتاح حساب برای ایرانی ها سرباز می زنند.

آخرین قوانین اقامت ترکیه

از حدود سال ۱۸۵۶ میلادی بانک عثمانی وظیفه تبادلات مالی این کشور را برعهده داشته است و به‌عنوان بانک مرکزی وظیفه تبادلات مالی و پرداخت دیون را برعهده داشته است. این بانک در سال ۱۹۳۰ به نام بانک مرکزی در ترکیه تغییر نام داد.

بانک های دولتی ترکیه

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه

فعالیت بانک‌های بین‌المللی در ترکیه

هم‌زمان با رشد اقتصادی ترکیه بانک‌های متعددی در ترکیه تاسیس شدند. به‌طوری که امروزه بیش از ۵۰ بانک در ترکیه فعالیت می‌کنند که نقش کلیدی در توسعه اقتصادی این کشور دارند. تمامی بانک‌های ترکیه اعم از دولتی و خصوصی زیر نظر سازمان نظارت و بازرسی بانک‌های ترکیه (BDDK) فعالیت می‌کنند.

نکته مهم در مورد بانک‌ها در ترکیه این است که علاوه‌بر بانک‌های داخلی، شعباتی از بانک‌ها کشورهای دیگر هم در شهرهای مهم ترکیه قرار دارند. به همین دلیل بازرگان و تجار به‌سادگی امکان تبادلات مالی را خواهند داشت.

بانک‌های بین‌المللی ترکیه

با شرایط سرمایه گذاری در ترکیه آشنا شوید!

معرفی بانک های دولتی ترکیه

ترکیه کشوری است که قطب بانکی در منطقه اروپا، آسیا و خاورمیانه محسوب می‌شود. در این کشور بانک‌های محلی در کنار بانک‌های متعلق به کشورهای خارجی فعالیت می‌کنند. بانک های دولتی نقش کلیدی در رشد اقتصادی این کشور دارند. در ادامه به معرفی چند مورد از بهترین بانک دولتی در ترکیه می‌پردازیم:

بانک زراعت (Ziraat Bank) بزرگترین بانک دولتی ترکیه

‏در بین بانک های دولتی، بانک زراعت بزرگترین بانک ترکیه محسوب می‌شود که دارایی‌های مالی زیادی را در اختیار دارد. این بانک از سال ۱۸۶۳ به‌عنوان یک موسسه مالی نوین برای حمایت از صنعت کشاورزی ترکیه و ارائه وام به کشاورزان افتتاح گردید.

بانک زراعت (Ziraat Bank)

اما امروزه این بانک به بخش‌های تجاری، کشاورزی و خرده‌فروشی خدمات می‌دهد و با داشتن 1800 شعبه بهترین بانک دولتی محسوب می‌شود. بانک زراعت ترکیه خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد:

  • تبدیل انواع ارز به یکدیگر
  • انتقال ارز به بانک‌های دیگر
  • دریافت ویزا کارت یا مستر کارت
  • افتتاح انواع حساب تجاری برای شهروندان و افراد دارای اقامت ترکیه.

زراعت بانک ترکیه در بین بانک های دولتی از اینترنت‌بانک قدرتمندتری برخوردار است و خدمات بانکی خود را به ایرانیان نیز ارائه می‌دهد.

صفر تا صد خرید خانه در ترکیه

گارانتی بانک ترکیه

گارانتی بانک  (Garanti Bank)؛ یکی از بانک های دولتی ترکیه

گارانتی بانک با 937 شعبه فعال در ترکیه، انواع خدمات بیمه‌ای، سیستم‌های پرداخت، بانک‌داری خرد و شرکتی، کارت‌های اعتباری و سرمایه‌گذاری را به مشتریان ارائه می‌دهد.

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

آک بانک (AKBank) بهترین بانک دولتی ترکیه

این بانک در سال ۱۹۴۸ میلادی به هدف ارائه خدمات مالی به پنبه‌داران ترک تاسیس گردید. این بانک در 6 سال متوالی در بین ۵۰۰ بانک برتر جهان قرار قرار گرفته است. امکان افتتاح حساب برای اتباع غیرترک و ارائه خدمات مشاوره‌ای به مهاجرین برای سرمایه‌گذاری در این بانک موجب شده تا بسیاری از افراد به سراغ این بانک بروند.

هالک بانک

با مزایای پاسپورت ترکیه آشنا شوید!

واکیف بانک (Vakif Bank)

یکی از بانک های دولتی ترکیه که در سال ۱۹۵۴ توسط امپراتوری عثمانی تاسیس شد. شیوه‌های نوین پس‌انداز پول توسط این بانک به توسعه اقتصادی ترکیه کمک زیادی کرده است. واکیف بانک با ۹۳۳ شعبه داخلی و سه شعبه بین‌المللی یکی از بهترین بانک های دولتی ترکیه محسوب می‌شود.

کیملیک چیست؟ برای آشنایی بیشتر کلیک کنید!

هالک بانک (Halk Bank)

این بانک از ابتدای تاسیس خود در سال ۱۹۳۳ به دنبال ارائه وام‌های اقتصادی به اقشار متوسط ترکیه بوده است. این بانک در سالیان اخیر در بین بانک‌های ترکیه‌ای رشد قابل توجه‌ای داشته است و با 1000 شعبه، خدمات مالی گسترده‌ای را به مشتریان ارائه می‌دهد.

شرایط افتتاح حساب در بانک های دولتی ترکیه

برای بسیاری از ایرانیان که قصد سفر اقامت و سرمایه‌گذاری در ترکیه را دارند، آشنایی با شرایط افتتاح حساب در بانک های دولتی ضروری است. بانک‌های ترکیه به خارجی‌ها ازجمله ایرانی‌ها خدمات بانکی را ارائه می‌دهند.

افتتاح حساب بانکی

به همین دلیل در شرایط تحریم با داشتن حساب بانکی در ترکیه، امکان برخورداری از بسیاری خدمات مالی بین‌المللی برای ایرانیان فراهم می‌شود.

برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه توجه به نکات زیر ضروری است:

  1. افراد مقیم امکان افتتاح حساب در بانک های دولتی را دارند
  2. افراد غیرمقیم باید کارت اقامت یا کیملیک کارت تهیه کرده و یک آدرس معتبر برای افتتاح حساب ارائه دهند
  3. ارائه قبض آب و برق محل سکونت به بانک‌های ترکیه برای افتتاح حساب ضروری است
  4. بانک‌های ایش‌بانک، زراعت‌بانک و واکیف‌بانک به مهاجرین خدمات مالی را ارائه می‌دهند.

همه چیز درباره ثبت آدرس در اداره نفوس ترکیه!

سخن پایانی

استفاده از خدمات بانک های دولتی ترکیه برای افرادی ضروری است که قصد اقامت یا سفرهای زیاد به این کشور را دارند. بانک زراعت، بهترین بانک دولتی ترکیه است که خدمات مناسبی را به ایرانیان عرضه می‌کند. شرایط افتتاح حساب در بانک های دولتی ترکیه برای اتباع ایرانی دارای اقامت قانونی چندان سخت نیست، ولی بهتر است قبل از افتتاح حساب از خدمات مشاوره‌ای در این زمینه استفاده کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

پیام بگذارید