بیمه SKG؛بهترین بیمه ترکیه

2023-05-27
0 نظر
بیمه دولتی ترکیه

بیمه دولتی ترکیه یا همان SKG؛ یکی از بهترین نوع بیمه در ترکیه می باشد که مخصوص کسانی است که در ترکیه استخدام شده اند و به صورت رسمی کار می کنندو مجوز کار دارند.علاوه بر این برای برای اقامت و زندگی در ترکیه نیاز است تا افراد متقاضی شرایط اولیه‌ای را برای خود و خانواده‌شان فراهم کنند.

بیمه SKG

تهیه بیمه‌نامه معتبر یکی از الزاماتی است که افراد باید به دنبال آن باشند. آشنایی با بهترین بیمه در ترکیه موجب می‌شود تا امکان دستیابی به بیمه‌نامه با قیمت مناسب را داشته باشید. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که بیمه SKG ترکیه چیست. با آریا کوئین همراه شوید!

بیمه SKG ترکیه چیست؟

هزینه خدمات درمانی در ترکیه بسیار زیاد است و اگر بیمه مناسبی برای پوشش این هزینه‌ها نداشته باشید با مشکل جدی روبه‌رو خواهید شد. دریافت بیمه در ترکیه از الزاماتی است که متقاضیان اقامت باید به آن توجه داشته باشند.

بیمه SKG-درمانی

برای مهاجرت و دریافت اقامت ترکیه در هنگام پر کردن فرم راندوو باید کد بیمه نیز اعلام شود. در صورت نداشتن کد بیمه مراحل اخذ اقامت ناقص خواهد ماند. برای این کار شما متقاضی می تواند از انواع بیمه های خصوصی استفاده کند. معمولا قیمت این بیمه ها متناسب با سن اشخاص تغییر می کند. بیمه دولتی ترکیه که آن را با نام SKG می‌شناسند، مخصوص کسانی است که مجوز کار در ترکیه را دارند و از طرف یک کارفرما یا شرکت مشغول به فعالیت شده‌اند.

با آخرین قوانین اقامت ترکیه آشنا شوید!

اخذ بیمه SKG با ثبت شرکت در ترکیه

تهیه بیمه SKG ترکیه علاوه‌بر نیاز در زمان اشتغال برای ثبت شرکت نیز ضروری است. بنابراین تجار و فعالان اقتصادی که قصد تاسیس شرکت یا کسب‌وکاری در این کشور را دارند باید بیمه دولتی را تهیه کنند. البته برای دریافت بیمه دولتی در روش ثبت شرکت، می بایست ۵ کارمند ترک را در شرکت استخدام و پرونده درخواست بیمه دولتی را به اداره کار ترکیه ارائه دهید تا مورد بررسی قرار گیرد.

اخذ بیمه SKG-ثبت شرکت

چالیشما ایزین چیست؟

مزایای بیمه دولتی در ترکیه

اگر قصد اقامت دائم در ترکیه را دارید باید حتما به دنبال اخذ بیمه باشید. با داشتن بیمه دولتی SKG در ترکیه از مزایای زیر برخوردار می‌شوید:

  • بخشی از هزینه‌های درمانی بیمه‌شونده جبران شود؛
  • در صورت فوت فرد بیمه‌شده، همسر و فرزندان امکان استفاده از مزایای بیمه دولتی در ترکیه را دارند؛
  • در صورت تهیه بیمه دولتی SKG و کار در ترکیه، در صورت از کارافتادگی یا در زمان بازنشستگی از حقوق ماهیانه برخوردار خواهید شد.
  • پرداخت هزینه‌های سرپایی درمان نظیر ویزیت، آزمایش، سونوگرافی و دارو؛
  • هزینه بستری در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها؛
  • پرداخت هزینه‌های درمانی ناشی از تصادف؛
  • پیوند اعضا، دیالیز و جراحی؛

چنانچه ۵ سال بیمه دولتی را به صورت مستمر پرداخت نمایید می توانید درخواست شهروندی ترکیه را بدهید.

مزایای بیمه دولتی در ترکیه

در ترکیه انواع بیمه‌نامه‌ها برای حمایت از افراد ارائه می‌شود. خدمات درمانی، از کارافتادگی و خدمات بازنشستگی از جمله مواردی است که برای بهترین بیمه در ترکیه در نظر گرفته شده است. خدمات بهداشتی و درمانی در ترکیه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و شهروندان با تحت پوشش قرار گرفتن بیمه‌های دولتی و خصوصی از پرداخت هزینه‌های سنگین معاف می‌شوند. این شرایط برای مهاجرین و افرادی که اقامت و حق شهروندی ترکیه را دارند هم در نظر گرفته شده است.

انواع بیمه در ترکیه

دولت ترکیه تمامی شهروندان و افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند موظف به اخذ بیمه کرده است. روش دریافت در ترکیه متفاوت است و افراد برحسب شرایط به انتخاب بیمه خود می‌پردازند:

1- بیمه دولتی ترکیه

اگر به دنبال بهترین بیمه در ترکیه هستید آشنایی با بیمه دولتی یا SKG ضروریست. بیمه دولتی در ترکیه، شباهت زیادی با بیمه تامین اجتماعی در ایران دارد. این بیمه در زمینه‌های درمانی و بازنشستگی، خدمات ارزشمندی را ارائه می‌دهد داشتن بیمه SKG ترکیه برای اقامت، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در ترکیه ضروری است.

بیمه دولتی ترکیه

با مزایای پاسپورت ترکیه آشنا شوید!

2- بیمه‌های خصوصی ترکیه

شرکت‌های خصوصی بسیاری در ترکیه به عرضه خدمات بیمه‌ای می‌پردازند. حتی بیمه دولتی SGK نیز در بسیاری از مواقع توسط شرکت‌های خصوصی ارائه می‌شود. افرادی که قصد اقامت توریستی در ترکیه را دارند باید با مراجعه به شرکت‌های خصوصی به تهیه بیمه درمانی اقدام کنند. هزینه‌های پایین بیمه خصوصی برای افرادی که می‌خواهند به‌صورت کوتاه‌مدت یا بلندمدت در ترکیه حضور داشته باشند، آن را به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل کرده است. از شرکت‌های مطرح بیمه خصوصی در ترکیه به آنکارا و الیانز باید اشاره کنیم.

همه چیز درباره اخذ اقامت دائم ترکیه

3- بیمه دانشجویی در ترکیه

در کنار بیمه دولتی، انواع مختلف دیگری از بیمه‌ها نیز به شهروندان ترک و افرادی ارائه می‌شود که اقامت این کشور را دارند. دولت ترکیه به دانشجویان این کشور یا افرادی که قصد دارند تحصیلات عالی خود را در ترکیه بگذرانند، خدمات بیمه دانشجویی ارائه می‌دهد.

بیمه دانشجویی در ترکیه

دانشجویان بعد از ثبت‌نام در دانشگاه به مدت حدود سه ماه به‌طور رایگان از بیمه دولتی SGK برخوردار می‌شوند. در این مدت دانشجویی فرصت خواهد داشت تا بیمه دولتی ترکیه یا بیمه شرکت‌های خصوصی را تهیه کند. البته بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه به دانشجویان خدمات درمانی رایگان را در طول تحصیل ارائه می‌دهند.

4- بیمه خویش‌فرما ترکیه

در کنار بیمه دولتی SGK، بیمه‌های خصوصی و دانشجویی نوع دیگری از بیمه در این کشور وجود دارد که به بیمه خویش‌فرما مشهور است. برای افرادی که در ترکیه کسب‌وکار دارند و کارفرما محسوب می‌شوند، بیمه خویش‌فرما گزینه‌ای مناسب است.

با مزایای اقامت توریستی در ترکیه آشنا شوید!

هزینه‌های بیمه دولتی SGK

در ترکیه افراد زیر 17 سال و بالای 65 سال نیازی به پرداخت هزینه‌های بیمه ندارند. شهروندان ترکیه‌ یا افرادی که دارای بیمه دولتی SGK هستند در حال حاضر چیزی در حدود ۱۵۵۱ لیر به صورت ماهانه پرداخت می کنند. البته این رقم ممکن است با توجه به تورمی که در ترکیه وجود دارد افزایش پیدا کند.

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه

هزینه‌بیمه دولتی ترکیه

البته باید توجه داشت که برای برخی از خدمات پزشکی نظیر عمل‌های جراحی باید حداقل 3 ماه از تاریخ پرداخت حق بیمه SGK گذشته باشد.

سخن پایانی

آشنایی با پوشش خدمات درمانی و بیمه دولتی ترکیه برای افرادی که قصد اقامت موقت در این کشور را دارند ضروری است. آشنایی با بهترین بیمه در ترکیه نظیر بیمه SKG موجب صرفه‌جویی در هزینه ها و همچنین دریافت خدمات مطلوب‌تری می‌شود.

5/5 - (4 امتیاز)

پیام بگذارید