همه چیز درباره مزایای پاسپورت ترکیه

2023-04-22
0 نظر
مزایای پاسپورت ترکیه

آشنایی با مزایای پاسپورت ترکیه به افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند می تواند بسیار کمک کننده باشد. اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید بهتر است در ابتدا با مزایای پاسپورت ترکیه آشنا شوید! ترکیه به عنوان کشوری که در همسایگی ایران است و شیوه‌های مختلفی برای اخذ شهروندی تعریف کرده، این روزها به یکی از گزینه‌های اصلی ایرانیانی تبدیل شده که قصد مهاجرت دارند. از برنامه‌های مهاجرتی ترکیه می‌توان به ارائه‌ی شهروندی با خرید ملک یا سرمایه‌گذاری اشاره کرد. اگر شما هم در مورد مهاجرت به ترکیه و اخذ شهروندی ترکیه مردد هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید تا با مزایای پاسپورت ترکیه آشنا شوید. در ادامه با آریا کوئین همراه شوید!

مزایای پاسپورت ترکیه

یکی از اولین دغدغه‌های افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، شرایط زندگی در این کشور است. ترکیه با استانداردهای بالای زندگی شرایطی همچون زیرساخت‌های پزشکی، هزینه‌های مناسی زندگی، آب و هوای مناسب، اینترنت پرسرعت و… باعث می‌شود که شهروندان آن آسایش را در زندگی تجربه کنند. بنابراین اگر هدف شما از مهاجرت به سادگی بهبود شرایط زندگی است، این را به عنوان یکی از مزایای پاسپورت ترکیه هنگام تصمیم‌گیری به خاطر داشته باشید.

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه و نکاتی مهم در خصوص اخذ آن در سال ۲۰۲۳!

مزایای پاسپورت ترکیه؛ سفر به دور دنیا بدون ویزا

یکی از موانع سفر خارجی برای ایرانیان دریافت ویزاست. پیچیدگی‌ها و هزینه‌های این کار باعث می‌شود بسیاری از افراد قید مسافرت به خارج از کشور را بزنند. اما برای دارندگان پاسپورت ترکیه مسافرت خارجی دردسر کمتری دارد. پاسپورت ترکیه یکی از پاسپورت‌های قدرتمند جهان است که امکان سفر بدون ویزا را به کشورهای بسیاری فراهم می‌کند. با پاسپورت ترکیه شما می‌توانید به بیش از ۱۰۰ کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

مزایای پاسپورت ترکیه

روابط خوب ترکیه با اتحادیه اروپا

علاوه بر امکان مسافرت بدون ویزا، روابط خوب ترکیه با اتحادیه‌‌ی اروپا باعث شده که مهاجرت به کشورهای اروپایی نیز برای شهروندان ترکیه راحت‌تر باشد. یکی دیگر از مزایای پاسپورت ترکیه امکان دریافت ویزای US E2 Treaty Visa از آمریکاست. این ویزا برای کشورهای محدودی برقرار است که ترکیه نیز یکی از آنهاست و باعث می‌شود شهروندان ترکیه با دریافت این نوع ویزا بتوانند در آمریکا کار کنند.

آخرین قوانین اقامت ترکیه در سال جدید

مزایای اقتصادی و بازار پر رونق ترکیه

می‌توان گفت در سال‌های گذشته اقتصاد ترکیه رو به رشد بوده. بازار ملک و املاک نیز در ترکیه پر رونق است و افراد زیادی تصمیم می‌گیرند در این بخش سرمایه‌گذاری کنند. کشور ترکیه امکانات اقتصادی مناسبی را در اختیار شهروندان ترکیه و همچنین سرمایه‌گذاران خارجی قرار می‌دهد. امکان افتتاح حساب در بانک‌های دولتی و خصوصی، امکان خرید و فروش املاک و امکان هر نوع سرمایه‌گذاری از مزایای پاسپورت ترکیه است که برای شهروندان ایران فرصتی ارزشمند است.

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

مزایای پاسپورت ترکیه؛ امکانات تحصیلی رایگان

یکی از نقاط قوت پاسپورت ترکیه امکانات تحصیلی در دسترس در این کشور است. تعداد زیاد دانشگاه‌هایی که در حوزه‌های مختلف دوره‌هایی مطابق با استانداردهای جهانی ارائه می‌کنند، باعث شده تا بسیاری از افراد مایل به اخذ شهروندی ترکیه باشند.
برای مثال در حوزه‌های پزشکی، تکنولوژی و کسب‌وکار دوره‌ها و رشته‌های معتبری وجود دارد که افراد می‌توانند در آن شرکت کنند.

قیمت مناسب شهریه‌ی دانشگاه‌های ترکیه برای شهروندان یکی از مزایای پاسپورت ترکیه است. شهریه‌ی یک سال تحصیل در رشته‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند بین ۶۰۰-۱۵۰۰ دلار آمریکا و برای رشته‌های به زبان ترکی بین ۲۴۰ تا ۷۵۰ دلار آمریکا است.

مزایای پاسپورت ترکیه

سایر مزایای پاسپورت ترکیه

تا کنون به برخی از مزایای پاسپورت ترکیه اشاره کردیم. علاوه بر امکانات اقتصادی، رفاه نسبی و سرعت و سهولت دریافت پاسپورت ترکیه، اخذ شهروندی ترکیه امکانات دیگری نیز برای شما فراهم می‌کند که در ادامه به برخی از آنان اشاره می‌کنیم:

• پاسپورت ترکیه پنجاهمین پاسپورت برتر جهان است.
• با دریافت پاسپورت، شما می‌توانید مانند شهروندان ترکیه از خدمات بازنشستگی استفاده کنید.
• شما می‌توانید در انتخابات ترکیه رای دهید.
• شما تحت حمایت قانون‌های ترکیه برای تقویت صنعت قرار می‌گیرید.
• شما می‌توانید در ترکیه مشغول به کار شوید.

روش‌های دریافت پاسپورت ترکیه

حال که با مزایای پاسپورت ترکیه آشنا شدید احتمالا با خود فکر می‌کنید که چگونه می‌توان پاسپورت ترکیه را دریافت کرد. روش‌های مختلفی برای اخذ شهروندی ترکیه تعریف شده. یکی از روش‌های دریافت شهروندی ترکیه، سرمایه‌گذاری است. در این روش شما نیازی به این ندارید که مدت مشخصی ساکن ترکیه باشید. بلکه با سرمایه‌گذاری به مبلغ حداقل 400.000 دلار آمریکا برای خرید ملک، می‌توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

صفر تا صد خرید خانه در ترکیه 

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ویزای کار

در صورتی که قصد ادامه‌ی تحصیل در ترکیه را دارید، می‌توانید پس از اتمام مدت تحصیل ویزای کار دریافت کنید. پس از ۵ سال کار در ترکیه و پرداخت مالیات طی این مدت، می‌توانید شهروندی ترکیه را دریافت کنید و از مزایای پاسپورت ترکیه بهره‌مند شوید. ثبت شرکت در ترکیه نیز روش دیگری برای دریافت اقامت است. شما ۵ سال پس از ثبت شرکت می‌توانید درخواست شهروندی بدهید.

مزایای پاسپورت ترکیه

انواع پاسپورت ترکیه

کشور ترکیه چهار نوع پاس پورت ارائه می‌دهد.
• پاسپورت سبز که مخصوص مقامات بلند‌رتبه‌ی دولتی تعریف شده است.
• پاسپورت قرمز یا معمولی که برای شهروندان عادی ترکیه است. مهاجران خارجی امکان دریافت این پاسپورت را دارند.
• پاسپورت خاکستری یا خدمات که برای روزنامه نگاران و مقامات رسمی تعریف شده است.
• پاسپورت مشکی یا دیپلماتیک که برای سفیران و دیپلمات‌ها در نظر گرفته شده است.

نوماراتاژ چیست؟ همه چیز درباره شرایط دریافت نوماراتاژ

جمع بندی

در این نوشته سعی کردیم در مورد مزایای پاسپورت ترکیه، توضیحاتی را ارائه دهیم. همچنین به صورت مختصر به روش‌های دریافت پاسپورت ترکیه و انواع پاسپورت‌های ترکیه اشاره کردیم. امیدواریم که با مطالعه‌ی این مطلب اطلاعات مورد نظر خود را در زمینه مزایای اخذ شهروندی ترکیه بدست آورده باشید.
برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

سوالات متداول:

  • شرایط اخذ ویزای شینگن با پاسپورت ترکیه به چه صورت است؟
    در حال حاضر دریافت ویزای شینگن برای شهروندان ترکیه آسان تر از افرادی است که می خواهند با پاسپورت ایرانی ویزا بگیرند.
  • قیمت پاسپورت ترکیه چقدر است؟
    قیمت اخذ پاسپورت ترکیه در سال ۲۰۲۳ با روش خرید ملک ۴۰۰ هزار دلار آمریکا و با ۵۰۰ هزار دلار در روش سرمایه گذاری در بانک ها و یا بورس ترکیه می باشد.
  • پاسپورت ترکیه و سفر بدون ویزا به چند کشور امکان پذیر است؟
    با اخذ پاسپورت ترکیه می توان به بیش از ۱۱۰ کشور دنیا بدون ویزا سفر کرد.
5/5 - (1 امتیاز)

پیام بگذارید