با شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک آشنا شوید

2023-07-26
0 نظر
اقامت ترکیه با خرید خانه

اگر به فکر اقامت ترکیه با خرید خانه هستید، ابتدا باید با شرایط اقامت ترکیه با خرید ملک آشنا شوید سپس با توجه به سرمایه خود، محله موردنظر و نکاتی که باید قبل، حین یا بعد از خرید بدانید، اقدام به خرید ملک نمایید. اقامت در ترکیه با خرید خانه یک فرصت بی‌نظیر برای اخذ اقامت دائم و بهره‌مندی از تمامی مزایای این کشور زیباست. خرید خانه در ترکیه نه تنها به شما امکان می‌دهد تا یک ملکی برای اقامت در این کشور داشته باشید، بلکه با این خرید، شما می‌توانید از حقوق و مزایایی که با اخذ اقامت همراه است، بهره‌مند شوید.

شرایط گرفتن اقامت ترکیه با خرید خانه

با خرید خانه در ترکیه، شما به عنوان یک مالک می‌توانید به صورت رسمی و قانونی در آنجا زندگی کنید. علاوه بر این، با املاک ترکیه به عنوان سرمایه‌گذاری، می‌توانید از ارزش قابل توجه و رشد قابل توجهی که بازار ملک در ترکیه دارد، بهره مند شوید. با خرید خانه در شهرهای محبوب ترکیه، مانند استانبول، آنتالیا، بودروم و غیره، شما می توانید از طبیعت زیبا، تاریخ و فرهنگ غنی این کشور لذت ببرید. همراه ما باشید تا شما را با نکات مهم و ضروری اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه آشنا کنیم. با آریا کوئین همراه شوید!

ویژگی‌های ملک برای گرفتن حق شهروندی

اگر ملک موردنظر شما بالای 400 هزار دلار ارزش داشته باشد، به شما حق شهروندی ترکیه تعلق می‌گیرد و می‌توانید همراه خانواده به ترکیه مهاجرت کنید و شهروند آن کشور شوید. البته ملک موردنظر باید شرایط زیر را داشته باشد:

  • آن را به صورت نقدی بخرید.
  • ملک را از یک شهروند ترک بخرید و از طریق آن ملک حق شهروندی گرفته نشده باشد. در این حالت، ظرف سه ماه به شما پاسپورت ترکیه داده می‌شود. البته تا 3 سال اجازه فروش آن ملک را ندارید. جالب است بدانید که می‌توانید چند ملک مختلف را خریده که مجموع ارزش آن‌ها بیش از 400 هزار دلار باشد، در یکی از آن‌ها ساکن شوید و بقیه را اجاره دهید تا درآمد کافی برای تامین زندگی در ترکیه را کسب نمایید. به یاد داشته باشید که با افزایش تعداد خانه‌ها، مالیات تعلق گرفته به شما به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

ویژگی‌های ملک برای گرفتن حق شهروندی

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه

ویژگی‌های ملک برای گرفتن اقامت ترکیه

اگر به فکر اقامت ترکیه با خرید ملک هستید، باید ارزش ملک خریداری شده شما در شهرهای بزرگ، حداقل 75 هزار دلار و در شهرهای کوچک، حداقل 50 هزار دلار باشد.

در این حالت به شما اجازه اقامت کوتاه‌مدت یک ساله داده می‌شود و می‌توانید آن را برای 5 سال تمدید کنید و درنهایت اقامت دائم بگیرید؛ البته اگر به فکر اقامت دائم هستید، باید در هر سال حداکثر 30 روز را در خارج ترکیه سپری کنید.

قیمت ملک در ترکیه برای اخذ اقامت

همان‌طور که قیمت ملک در ایران به پارامترهای مختلفی بستگی دارد مثل متراژ، سال ساخت، موقعیت مکانی، سطح دسترسی به امکانات رفاهی و… در ترکیه نیز این پارامترها در تعیین قیمت ملک موثر هستند.

شما می‌توانید خانه‌های کوچک (سوئیت) را با قیمت ۱ میلیون و پانصد هزار لیر تهیه کنید یا حتی در شهرهای کوچک‌تر مبلغ کمتری برای خرید خانه بپردازید.

قیمت ملک در ترکیه برای اخذ اقامت

صفر تا صد خرید خانه در ترکیه

اقامت ترکیه با خرید خانه و نکاتی را باید پیش از خرید ملک درنظر بگیرید؟

قبل از خرید شما باید شهر و محله موردنظر خود را انتخاب کنید؛ یعنی، بدانید که می‌خواهید در کدام شهر ترکیه اقامت کنید زیرا شرایط هر شهر و هزینه‌های آن، نسبت به دیگری تفاوت‌هایی دارد. به عنوان مثال، هزینه اقامت در استانبول نسبت به آنتالیا یا ازمیر بیشتر است.

بعد از انتخاب شهر، باید محله را انتخاب کنید، مثلا در استانبول کدام محله را می‌خواهید؟ بشیکتاش، ساریر، شیشلی و…، ساحلی یا مرکزی بودن آن برای شما مهم است؟ دسترسی ملک به امکانات رفاهی مثل مدرسه، دانشگاه، سیستم حمل‌ونقل، مراکز درمانی و… چگونه است؟ می‌خواهید یک خانه اداری، مسکونی، تجاری یا آپارتمانی تهیه کنید؟ این مسائل و موضوعات تاحدود زیادی سبب فیلتر اطلاعات انبوه مسکن شده و جستجوی شما را هدفمندتر می‌کند تا بتوانید خانه بهتری را برای اقامت در ترکیه انتخاب کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از اقدام برای اقامت ترکیه با خرید ملک، یک سفر توریستی به ترکیه بروید، خانه‌ها و سبک زندگی را از نزدیک ببینید و از ایرانیان ساکن در آن‌جا اطلاعات جمع کنید زیرا این تجربه زیسته به شما کمک می‌کند تا آگاهانه‌تر و با دید بهتری اقدام به خرید کنید.

نکات پیش از خرید ملک

آخرین قوانین اقامت ترکیه

اقامت ترکیه با خرید ملک و نکاتی که باید حین خرید ملک در نظر بگیرید؟

فروشنده و محلی که می‌خواهید ملک را از طریق آن بخرید، مهم است بنابراین به شما توصیه می‌کنیم برای اقامت ترکیه با خرید ملک از مراکز رسمی اقدام کنید. پیش از نهایی کردن خرید نیز از یک کارشناس مشورت بگیرید زیرا دانش و تجربه او به خرید بهتر کمک خواهد کرد.

دولت ترکیه برای جلوگیری از کلاه‌برداری و انتقال امن پول بین خریدار و فروشنده از سیستم تاپوتاکاس استفاده می‌کند.

شما باید صحت اطلاعات سند ملکی، نداشتن بدهی مالیاتی، در گرو بانک نبودن، تسویه بدهی‌های آب، برق، گاز و… را پیش از خرید بررسی کنید.

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

نکاتی که باید بعد از خرید ملک درنظر بگیرید

بعد از بررسی سند ملک و درست بودن همه مشخصات، از یک مرکز رسمی و همراه با کارشناس دولت خرید را نهایی کنید و کارهای انتقال سند و پرداخت هزینه‌های جانبی مثل مالیات، کمیسیون و… را انجام دهید تا بتوانید از طریق این سند، کار اقامت ترکیه با خرید ملک را پیش ببرید و اقامت خود را بگیرید.

نکات بعد از خرید ملک

از هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه چه می دانید؟

مدارک لازم برای اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه

حال شما باید با در دست داشتن مدارک زیر به اداره مهاجرت مراجعه کرده و درخواست اقامت ترکیه با خرید ملک دهید:

  • کپی سند خانه (تاپو)
  • گرفتن نوماراتاژ از شهرداری
  • تهیه گزارش کارشناسی ارزش ملک (اکسپرتیز)
  • مدارک شناسایی
  • پاسپورت
  • عکس

قوانین اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه

هر کشوری برای خرید و فروش ملک قوانین خاصی را دارد که ممکن است در گذر زمان اصلاح شود. قوانین املاک و اراضی ترکیه اجازه خرید ملک به مهاجران ایرانی را می‌دهد. آن‌ها می‌توانند تا 10 هکتار زمین بخرند. اگر هدف از خرید زمین، ساخت ملک باشد، باید در طول دو سال این کار را انجام دهد. در هر ناحیه نیز مهاجران می‌توانند 10 درصد اراضی را بخرند. در خرید نوع ملک محدودیتی وجود ندارد. البته هیچ کدام از اتباع خارجی اجازه خرید ملک در مناطق نظامی و امنیتی کشور را ندارند.

قوانین اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه

شهرهای مناسب برای خرید ملک در ترکیه کدامند؟

سخن پایانی

اگر به فکر گرفتن اقامت ترکیه با خرید ملک هستید، به همه نکات مطرح شده در این مقاله توجه کنید. این راهنما شرایط اقامت ترکیه با خرید خانه را برای شما شرح داده و با بیان نکاتی در زمینه خرید ملک، سعی دارد تا به شما کمک کند که ملک بهتری را برای اقامت در ترکیه خریداری کنید. در پایان، اگر سوالی درباره اقامت با خرید ملک در ترکیه دارید، از ما بپرسید.

5/5 - (2 امتیاز)

پیام بگذارید