آشنایی با شرایط اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه

2023-07-29
0 نظر
اقامت ترکیه با اجاره خانه

اگر به فکر اقامت ترکیه با اجاره خانه هستید، باید بدانید این روش در سال های گذشته بسیار مرسوم و متداول بوده است و افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را داشته اند از این مسیر توانسته اند به سادگی اقامت توریستی ترکیه را دریافت نمایند.

در حال حاضر و با تغییرات جدید در اداره مهاجرت ترکیه، دیگر مثل گذشته شرایط برای اخذ اقامت با اجاره ملک ممکن نیست. ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک آشنا کنیم و نکات مهم و ضروری اخذ اقامت ترکیه را در سال ۲۰۲۳ به شما بگوییم. با آریا کوئین همراه شوید!

تغییرات جدید در اداره مهاجرت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه در سال ۲۰۲۳

اگر به ترکیه مهاجرت کرده‌اید یا قصد دارید مدتی از عمر خود را در خاک ترکیه بگذرانید، باید به فکر تمدید کردن مهلت اقامت خود در خاک این کشور باشید. معمولا با مسافرت توریستی شما اجازه 3 ماه اقامت در خاک ترکیه را دارید و پس از آن باید خاک ترکیه را ترک کنید اما می‌توان از روش‌های مختلفی این اقامت را دریافت نمایید.

اقامت ترکیه با اجاره ملک

ساده‌ترین آن اقامت ترکیه با اجاره خانه است؛ یعنی شما با اجاره کردن یک خانه به صورت رسمی می‌توانید مدت زمان اقامت خود را به ۱ سال افزایش دهید که به عنوان اقامت یکساله یا توریستی شناخته می شود.  اما مشکلاتی در این مسیر وجود دارد که مانع از تمدید اقامت می‌شود و یا حتی در بدو درخواست ممکن است تقاضای شما رد شود.

به عنوان مثال، در حال حاضر دولت ترکیه به افرادی که با اجاره ملک درخواست اخذ اقامت توریستی (۱ ساله) را دارند، اقامت نمی‌دهد و از هر ۱۰ پرونده ۹ تا ریجکت می شود. هر اندازه که مدت زمان اقامت شما طولانی‌تر شود، شانس شما برای گرفتن اقامت ترکیه با اجاره خانه کمتر می‌شود. پس راه‌حل چیست؟

اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید بهتر است با آخرین قوانین اقامت ترکیه آشنا شوید

تمدید اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه با خرید ملک راه‌حل مطمئن شماست. شما می‌توانید با سرمایه بیش‌از 50 هزار دلار در شهرهای کوچک و 75 هزار دلار در شهرهای بزرگ اقدام به خرید ملک نمایید و از طریق آن، اقامت خود را به‌سادگی تمدید کنید.

یکی از راه های اقامت خرید ملک در ترکیه

توجه داشته باشید که شما هرگز نمی‌توانید با اجاره یا خرید ملک با قیمت کمتر از 400 هزار دلار، حق شهروندی ترکیه را دریافت کنید.

برای آشنایی با شرایط دریافت پاسپورت ترکیه کلیک کنید.

چه مدارکی برای تمدید اقامت توریستی ترکیه لازم است؟

شما برای اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه یا خرید ملک به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

  • فرم راندوو
  • اصل پاسپورت و کپی صفحات آن
  • کپی پشت و رو کیملیک کارت
  • بیمه نامه
  • برگه نفوس
  • رسید پرداخت حق خاک
  • قبض
  • اجاره نامه نوتر شده با حضور صاحب‌خانه در مرکز نوتر

باید این مدارک را در زمان تعیین شده به اداره مهاجرت ترکیه ببرید تا فرایند بررسی آن‌ها آغاز شده و درنهایت جواب به شما اطلاع داده شود.

مدارک مورد نیاز برای اقامت توریستی

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

چه زمانی باید برای تمدید اقامت ترکیه اقدام کنید؟

بهتر است دو ماه قبل از اتمام مهلت کیملیک کارت خود برای تمدید اقامت با اجاره خانه اقدام کنید؛ اگرچه می‌توانید این زمان را به یک ماه نیز کاهش دهید اما اقدام سریع‌تر شما از مشکلات تاخیر و اتمام مهلت ماندن در خاک ترکیه حفظ می‌کند.

نکته مهمی که هنگام تمدید اقامت ترکیه با اجاره خانه درنظر داشته باشید؛ آدرس اجاره نامه یا برگه نفوس نباید متعلق به منطقه فاتیح یا اسنیورت باشد زیرا این مناطق محدودیت اقامت برای خارجیان دارند.

کیملیک چیست؟ برای آشنایی بیشتر کلیک کنید!

تمدید اقامت دانشجویی ترکیه

اقامت دانشجویی از انواع اقامت‌های وابسته است یعنی تازمانی‌که دانشجو هستید، اقامت شما تمدید می‌شود؛ بنابراین اگر از دانشگاه اخراج شوید، مدت زمان تحصیل شما به اتمام برسد یا از دانشگاه انصراف بدهید، اقامت شما لغو شده و باید از خاک ترکیه خارج شوید. تمدید اقامت دانشجویی فقط از طریق دانشگاه انجام می‌شود.

تمدید اقامت دانشجویی ترکیه

تمدید اقامت کاری ترکیه

با توجه به اینکه اقامت ترکیه با اجاره خانه به‌راحتی تمدید نمی‌شود. شما می‌توانید در طول مدت زمان حضور در خاک ترکیه به دنبال کار بگردید تا در جایی استخدام شوید. سپس برای گرفتن اجازه کار یا چالیشما ایزین درخواست دهید و از طریق این اجازه کار، اقامت خود را تمدید نمایید تا فرایند تمدید اقامت‌تان وابسته به اجاره خانه نباشد.

نکته خوب ماجرا درباره تمدید اقامت با چالیشما ایزین این است که بعد از پنج سال متوالی تمدید آن، می‌توانید برای گرفتن پاسپورت اقدام کنید.

روش دیگری نیز برای گرفتن اقامت کاری هست و آن ثبت شرکت در خاک ترکیه است. بعد از شش ماه از فرایند ثبت شرکت‌تان در خاک ترکیه، می‌توانید به واسطه مدارک شرکت، اقدام به تمدید اقامت نمایید. دقت داشته باشید که فرایند ثبت شرکت و تمدید اقامت یکی نیستند؛ یعنی شما برای تمدید اقامت باید به اداره مهاجرت مراجعه کنید و ثبت شرکت به تنهایی (بدون هیچ اقدام اضافی) نمی‌تواند به شما حق اقامت بدهد بلکه باید برای آن درخواست دهید.

شرایط تمدیداقامت ترکیه با اجاره ملک

چالیشما ایزین چیست؟

تمدید یا رد درخواست اقامت ترکیه

گاهی درخواست اقامت شما به دلیل وارد کردن اطلاعات اشتباه رد می‌شود؛ به همین دلیل، توصیه می‌شود که اطلاعات وارد شده در درخواست خود را مطابق با اطلاعات ثبت شده در پاسپورت وارد نمایید. علت اقامت و بقیه سوالات درخواست نامه را به‌درستی تکمیل کنید. زیرا اشتباه در هر بخشی از این فرم، سبب رد درخواست اقامت شما می‌شود.

تمدید یا رد-اقامت ترکیه

مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، عدم استفاده از مدارک جعلی است زیرا در این حالت، اگر دولت متوجه شود، شما را جریمه کرده و دیپورت می‌کند. در آینده نیز احتمال موافقت با درخواست شما به شدت کاهش می‌یابد. پس صادقانه اطلاعات و مدارک را تحویل دهید. شما می‌توانید برای کاهش احتمال رد شدن درخواست تمدید اقامت، از کارشناسان موسسه ما کمک بگیرید تا راهنمای شما در این مسیر باشند.

سخن پایانی

پس از مهاجرت به ترکیه باید روشی را برای گرفتن اقامت پیدا کنید. در این مقاله ما شما را با شرایط اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه آشنا کردیم پس اگر به فکر اقامت ترکیه با اجاره خانه هستید، این مقاله اطلاعات مفیدی را به شما می‌دهد. با توجه به اینکه شانس تمدید اقامت ترکیه با اجاره ملک پایین است، ما سه روش تمدید اقامت با خرید ملک، تمدید اقامت دانشجویی و تمدید اقامت کاری را نیز به شما پیشنهاد داده‌ایم. اگر سوالی دارید، از ما بپرسید.

5/5 - (2 امتیاز)

پیام بگذارید