هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه

2023-03-23
0 نظر
هزینه تحصیل دانشگاه

اگر به فکر تحصیل در دانشگاه های ترکیه هستید، باید ابتدا با انواع دانشگاه های ترکیه آشنا شوید سپس از هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه مطلع شوید تا از بین دانشگاه های ترکیه، دانشگاه مناسبی را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید و به تحصیل در آن مشغول شوید.

ما در مقاله تحصیل در ترکیه، اطلاعاتی را در این زمینه برای شما آورده‌ایم که پیشنهاد می‌دهیم آن را مطالعه نمایید. با آریا کوئین همراه شوید!

تحصیل در دانشگاه های ترکیه

چرا تحصیل در دانشگاه های ترکیه

ترکیه دانشگاه‌های معتبری را در خود داشته که اعتبار مدرک آن‌ها در سطح دنیا بالا است. درضمن، هزنیه تحصیل در دانشگاه های ترکیه نسبت به دانشگاه‌های اروپا ارزان‌تر است. از طرفی، کشور ترکیه می‌تواند سکوی پرتابی برای شروع زندگی در خارج باشد؛ قطعا این مسیر آسانی نیست و سختی‌های خاص خود را دارد اما شدنی بوده و غیرممکن نیست. شما می‌توانید همراه با تحصیل به اجازه کار بگیرید، اقامت کاری دریافت کنید تا هزینه‌های تحصیل را بپردازید و پس از فارغ‌التحصیلی با مدرک خود به کار در ترکیه ادامه دهید تا درنهایت، اقامت دائم بگیرید.

آخرین قوانین اقامت ترکیه

با انواع دانشگاه های ترکیه آشنا شوید!

دو نوع دانشگاه دولتی و خصوصی در ترکیه وجود دارد که می‌توانید در هر کدام از آن‌ها فرایند تحصیل خود را آغاز کنید، تفاوت بزرگ بین آن‌ها، هزینه پرداختی خواهد بود. اگر به دنبال تحصیل رایگان هستید، به شما پیشنهاد می‎‌‌کنیم تا قبل از ثبت نام، درخواست بورسیه تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهید تا اگر واجد شرایط باشید، بتوانید از کمک هزینه تحصیلی استفاده کرده و رایگان تحصیل نمایید.

دانشگاه خاور نزدیک قبرس

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه

دانشگاه‌های دولتی ترکیه

اگر ازجمله افرادی هستید که توان مالی بالایی برای پرداخت شهریه دانشگاه‌های خصوصی را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم تا در دانشگاه‌های دولتی شروع به یادگیری کنید.

اگر به زبان ترکی مسلط شوید، هزینه تحصیل برای شما کمتر خواهد بود زیرا شهریه دانشگاه هایی که به زبان ترکی تدریس می‌کنند نسبت به دانشگاه‌هایی که به زبان انگلیسی آموزش می‌دهند، کمتر است؛ یعنی، هزینه تحصیل در دانشگاه ها با آموزش انگلیسی، حدود 300 تا 1500 دلار در سال بوده درحالی‌که هزینه همین آموزش با زبان ترکی حدود 240 تا 750 دلار در سال است. پس واقعا ازنظر مالی ارزش دارد که زبان ترکی را در زمان کوتاه 6 ماهه یاد بگیرید. البته یادگیری زبان انگلیسی در هر حالت به شما پیشنهاد می‌شود زیرا زبان جهانی بوده و شانس شما برای یافتن کار در آینده را افزایش می‌دهد.

دانشگاه فاتیح

برای اطلاع از میزان دقیق شهریه و ثبت نام در دانشگاه دولتی می‌توانید به آدرس سایت رسمی آن‌ها سر بزنید، ما تعدادی از دانشگاه‌ها را برای شما آورده‌ایم که با کلیک روی آن‌ها به سایت رسمی‌شان وارد می‌شوید:

  1. دانشگاه خاور نزدیک قبرس (Near East University)
  2. دانشگاه اروپایی لفکه قبرس (European University of Lefke)
  3. دانشگاه فاتیح (Fatih University)
  4. دانشگاه آنکارا (Ankara University)
  5. دانشگاه آتاتورک (Ataturk University)
  6. دانشگاه بین‌المللی قبرس (Cyprus International Uneversity)
  7. دانشگاه فنی استانبول (Istanbul Technical University)
  8. دانشگاه صنعتی ازمیر (Izmir Institute of Technology)
  9. دانشگاه استانبول (Istanbul University)

معرفی چند دانشگاه از داشگاه های ترکیه با شرایط پذیرش آسان

البته تعدادی از دانشگاه های ترکیه شرایط پذیرش بسیار ساده‌ای دارند و شما به سادگی می‌توانید در سایت آن‌ها وارد شده، مشخصات و مدارک خود را ارسال نمایید و پس از اطلاع‌رسانی دانشگاه مبنی بر پذیرش، برای ثبت نام حضوری مراجعه کرده و فرایند تحصیل خود را آغاز نمایید.

دانشگاه اژه

با مزایای پاسپورت ترکیه آشنا شوید!

دانشگاه اژه (Ege University)

از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ترکیه بوده که در منطقه ازمیر واقع شده است. از زمان تاسیس رشته‌های کشاورزی و پزشکی را داشته و به مرور رشته‌های دیگر نیز به آن اضافه شده است. این دانشگاه اکنون 15 دانشکده و 6 انیستیتو را در خود دارد و به شما شانس تحصیل با شهریه پایین را می‌دهد.

روش اخذ اقامت ترکیه برای افراد زیر ۱۸ سال

دانشگاه فنی خاورمیانه (Middle East Technical University)

یک دانشگاه عالی در رشته‌های علوم، مهندسی، فناوری و ریاضیات است. از 5 دانشکده اصلی و 42 دپارتمان تشکیل شده و رتبه چهارم را در بین دانشگاه‌های ترکیه دارد. از آن‌جایی‌که این دانشگاه با دانشگاه‌های برتر جهانی ارتباط خوبی دارد، اگر بتوانید معدل و سطح سواد بالایی داشته باشید، شانس ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا را دارید.

دانشگاه فنی خاورمیانه

ارزان‌ترین محله‌های استانبول

دانشگاه‌های خصوصی ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی، از 1000 دلار در سال شروع می‌شود و تا مبالغ بالای 20 هزار دلار در سال ادامه دارد. این هزینه در هر دانشگاه متفاوت بوده و برای اطلاع دقیق از مبلغ آن، باید به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید.

هزینه‌ جانبی تحصیل در دانشگاه های ترکیه

هزینه‌های تحصیل فقط شامل هزینه پرداختی به دانشگاه نیست و شما باید هزینه‌های زندگی، غذا، رفت‌وآمد و… را نیز به آن اضافه کنید. این هزینه‌ها بیشتر به سبک زندگی و مخارج فرد بستگی دارد اما آگاهی از برآورد آن به شما در مدیریت هزینه کمک می‌کند. برای هر ماه بهتر است 500 دلار را برای مخارج در نظر بگیرید.

هزینه‌ جانبی تحصیل دانشگاه

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل

می‌دانید که رشته از دانشگاه مهم‌تر است و از بین همه رشته‌ها، دندانپزشکی بهترین انتخاب است زیرا به سادگی می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی به انجام کار در ترکیه مشغول شوید. اگرچه نمی‌توان این پیشنهاد را به همه داد زیرا استعداد و مهارت‌های افراد به همراه علاقه، میزان تلاش و محدودیت‌ها، تعیین‌کننده بهترین دانشگاه های این کشور برای هر فرد هستند.

سخن پایانی

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارید، بهتر است ابتدا با بهترین دانشگاه های ترکیه آشنا شوید، هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را بدانید سپس با توجه به شرایط خود و اطلاعاتی که در دست دارید، از بین دانشگاه های ترکیه، دانشگاه مناسبی را برای تحصیل انتخاب کنید. حتی می‌توانید در این زمینه از ما مشاوره بگیرید. اگر همچنان سوالی در ذهن‌تان بدون جواب باقی مانده است، با ما در تماس باشید.

Rate this post

پیام بگذارید