قبرس شمالی کجا است و زندگی در آنجا چه شرایط دارد؟

2023-04-17
0 نظر
قبرس شمالی

قبرس شمالی؛ یکی از شهرهای محبوب ایرانیان برای مهاجرت، زندگی و خرید ملک است. ما در این مقاله قصد داریم ابتدا شهر قبرس شمالی را به شما معرفی و سپس شرایط زندگی در آنجا را بررسی کنیم. اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید بهتر است قبل از هرچیز با این جزیره زیبا که در شرق دریای مدیترانه قرار گرفته آشنا شوید، لذا در صورت علاقه‌مندی، تا انتهای این مطلب با آریا کوئین همراه شوید!

آنچه در این یادداشت می خوانید:

قبرس شمالی کجاست؟

کشور قبرس جزیره‌ای در قسمت شرق دریای مدیترانه است. این کشور که از دیرباز به سبب وجود زیبایی‌های طبیعی و بکر و همچنین ثروت‌های معدنی بسیار مشهور و محبوب بوده است به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. مردم ساکن قسمت شمالی قبرس معمولاً ترک و مسلمان هستند و مردم ساکن در قسمت جنوبی این کشور غالباً یونانی و ارتودکس هستند.

قبرس شمالی در نقشه

در پی کودتای انجام شده در سال ۱۹۷۴ توسط یونانیان، کشور ترکیه نیروهای خود را به‌منظور حمایت از ترک‌نشین‌های ساکن قسمت شمالی قبرس در آنجا مستقر کرد. همین عامل هم سبب شد تا قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شود.

قبرس شمالی از سال ۱۹۸۳ اعلام استقلال کرد و به‌این‌ترتیب بود که جمهوری ترک قبرس شمالی ایجاد شد. مردم ساکن این کشور همگی ترک‌زبان هستند و تا حدودی می‌توانند به زبان انگلیسی صحبت نمایند. به‌علاوه ساکنین آن بسیار خونگرم و مهمان‌نواز هستند و به‌خوبی از گردشگران استقبال می‌کنند.

شرایط زندگی در قبرس شمالی:

به‌ منظور بررسی شرایط زندگی در قبرس شمالی شما را با جنبه‌های مختلف زندگی در این کشور آشنا می‌کنیم.

1. شرایط آب‌وهوایی قبرس شمالی

آب‌وهوای قبرس شمالی مدیترانه‌ای و در بیشتر روزهای سال آفتابی با دمای متعادل است. زمستان‌های این کشور خیلی سرد نیست و هوای پاییز و بهار آن بسیار مطبوع و خوشایند است. معمولاً ماه‌های اوت (مرداد) و ژوئیه (خرداد) هوا بسیار گرم است و کمتر کسی به این کشور سفر می‌کند. اما در بقیه ماه‌های سال که هوا مطلوب‌تر است گردشگران بسیاری برای گردش و تفریحات ساحلی به قبرس شمالی سفر می‌کنند.

آب هوا قبرس شمالی

همه چیز درباره شرایط زندگی در قبرس شمالی

2. وضعیت اقتصادی قبرس شمالی:

عمده درآمد مردم قبرس شمالی از راه کاشت و پرورش گندم، جو، سیب‌زمینی و مرکبات است. علاوه بر این با گسترش روزبه‌روز صنعت گردشگری و توریست بحران اقتصادی چندانی در این کشور وجود ندارد و همین امر وضعیت اقتصادی قبرس شمالی را بهتر کرده است. در حال حاضر نرخ رشد اقتصاد قبرس شمالی ۹ درصد و نرخ تورم آن کمتر از ۲ درصد است. تعداد بیکاران این کشور نیز اندک بوده و در شرایط کنونی بر اساس آمار اعلام شده توسط سایت trading economics نرخ بیکاری قبرس شمالی ۵/۱ درصد است.

هزینه در قبرس شمالی

از شرایط کار در قبرس شمالی چه می دانید؟

3. وضعیت تحصیل در قبرس شمالی

قبرس شمالی از وضعیت تحصیلی و آموزشی بسیار عالی برخوردار است. دانشگاه‌ها و مدارس بین‌المللی سطح بالایی در این کشور دایر هستند و سالانه دانشجویان بسیاری از دانشگاه‌های آن فارغ‌التحصیلی می‌شوند.

باید عنوان کرده که سطح تحصیلی و آکادمیک دانشگاه‌های قبرس شمالی به حدی عالی و بالا است که هرساله متقاضیان بسیاری برای ادامه تحصیل در آن دانشگاه‌ها اقدام به ترک خانه و کاشانه خود می‌کنند.

4. هزینه‌های زندگی در قبرس مالی

هزینه زندگی در قبرس شمالی در مقایسه با بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا کمتر و به‌صرفه‌تر است. زندگی در قبرس شمالی با هر بودجه و سلیقه‌ای امکان‌پذیر و مسیر است و متقاضیان می‌توانند بسته به درآمد و وضعیت مالی خود از امکانات آنجا بهره لازم را ببرند.

بهداشت و درمان در قبرس شمالی

5. وضعیت بهداشتی و درمانی قبرس شمالی

وضعیت مطلوب بهداشتی- درمانی، بیمارستان‌های مجهز و مدرن سبب شده است تا قبرس شمالی یکی از بهترین کشورها برای زندگی و مهاجرت باشد. از طرفی هم هوای قبرس شمالی بسیاری پاک و مطبوع است و همین عامل باعث شده است تا بسیاری از بازنشستگان و سالمندان این کشور را برای زندگی دهه‌های پایانی عمر خود برگزینند.

6. امنیت قبرس شمالی:

قبرس شمالی کشوری گردشگری- توریستی و بدون هیچ‌گونه درگیری سیاسی است و بیشتر جمعیت آن را دانشجویان تشکیل می‌دهند. به همین سبب هم می‌توان گفت امنیت آن بسیار بالا و مناسب برای زندگی است.

7. هزینه خرید و اجاره ملک در قبرس شمالی:

افراد علاقه‌مند به زندگی در این کشور لازم نیست هزینه زیادی برای اجاره ملک بپردازند، حتی می‌توان گفت خرید خانه در قبرس شمالی برای این افراد نسبت به خرید خانه در هر نقطه دیگری در مدیترانه ارزان‌تر و مناسب‌تر است. به‌صورت کلی هزینه لازم برای خرید ملک در قبرس شمالی از ۸۵۰۰۰ یورو برای آپارتمان و ۴۰۰۰۰۰ یورو برای خانه ویلایی شروع می‌شود. هزینه اجاره ملک هم در جدول زیر آمده است.

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

نوع مسکن میانگین هزینه
اجاره آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر ۸۰۰ الی ۳۵۰۰ یورو
اجاره آپارتمان تک خوابه خارج از مرکز شهر ۲۵۰ الی ۶۵۰ یورو
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۵۲۰ الی ۱۵۰۰۰ یورو
اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر ۴۴۶ الی ۱۱۰۰۰ یورو

برای آشنایی با شرایط خرید ملک در قبرس شمالی کلیک کنید!

8. اعتبار پاسپورت قبرس شمالی:

طبق آخرین بررسی‌ها پاسپورت کشور قبرس شمالی در رتبه ۱۶ جهان قرار دارد و با استفاده از آن می‌توان به‌راحتی به ۱۷۸ کشور جهان سفر کرد.

اعتبار پاسپورت قبرس

همه چیز در خصوص اخذ اقامت قبرس شمالی

سخن آخر:

ازآنجایی‌که گرایش ایرانیان برای مهاجرت و اقامت در قبرس شمالی بسیار افزایش ‌یافته است، آشنایی و شناخت ویژگی‌ها و امکانات این کشور می‌توانند افراد متمایل برای مهاجرت را راهنمایی کرده و در تصمیم‌گیری نهایی به آن‌ها کمک کند. ما نیز در این مقاله سعی کردیم شرایط زندگی در این کشور را بررسی کنیم. اخذ تصمیم نهایی جهت مهاجرت کردن یا نکردن به این کشور مسئله‌ای کاملاً شخصی است؛ اما می‌توان از موارد بیان شده در این مقاله استنتاج کرد که وضعیت کشور قبرس برای تمامی اقشار اعم از دانشجو تا بازنشسته و … برای زندگی و مهاجرت مناسب و مساعد است. از همراهی شما تا پایان مطالب سپاسگزاریم.

Rate this post

پیام بگذارید