خرید ملک در ترکیه یا قبرس شمالی کدام بهتر است؟

2023-09-03
0 نظر
خرید خانه در ترکیه یا قبرس شمالی

خرید خانه در ترکیه یا قبرس شمالی کدام بهتر است؟ خرید ملک در خارج از کشور همواره به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری منطقی و پرسود مطرح بوده است؛ زیرا مزایایی مانند ریسک کمتر، حفظ سرمایه و تنوع بیشتر امکانات را در پی دارد.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های خرید ملک در ترکیه یا قبرس شمالی، فرصت‌های مالی و سرمایه‌گذاری در این کشورهاست. با خرید خانه در ترکیه یا قبرس شمالی می‌توانید همگام با رشد سریع قیمت ملک، سود بیشتری کسب کنید و فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری‌ متنوعی به دست آورید.

چرا خرید خانه در ترکیه و قبرس شمالی پرطرفدار است؟

خرید ملک در ترکیه یا قبرس شمالی به عنوان دو مقصد پرطرفدار برای سرمایه‌گذاری نزد ایرانیان بسیار پرطرفدار است. اصلی‌ترین دلیل این محبوبیت را باید در نزدیکی مسافت، هزینه زندگی مناسب و بازده بالای سرمایه‌گذاری در این مناطق جستجو کرد.

پرطرفدار بودن خرید خانه در ترکیه و قبرس شمالی

شهرهای مناسب برای خرید ملک در ترکیه کدامند؟

شرایط اخذ ویزای آسان برای ایرانیان

شرایط اخذ ویزای آسان برای ایرانیان، فرصتی مناسب برای مهاجرت به این کشورها فراهم کرده است و هیچ چیز مانند خرید خانه در ترکیه یا قبرس شمالی نمی‌تواند یک سرمایه‌گذاری مستحکم و درآمدزایی پرمنفعت را رقم بزند. فکرش را بکنید شما پس از مهاجرت ضمن اینکه در ملک خودتان ساکن خواهید شد به بخشی از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی، تفریحی و تاریخی دنیا که  در این مناطق وجود دارند، دسترسی خواهید داشت.

همه چیز درباره پاسپورت ترکیه

فضای امن فرصتی عالی برای خرید ملک در ترکیه یا قبرس شمالی

عامل دیگری است که ایرانیان را به سوی خرید ملک در ترکیه یا قبرس شمالی سوق می‌دهد، فضای آرام و صلح‌آمیز و طبیعت زیبا و آب و هوای مطبوع این کشورهاست.

فضای آرام و طبیعت خوب

ترکیب قوانین سرمایه‌گذاری ملکی شفاف و پشتیبانی از تمامی حقوق مالکان خارجی، اعتماد سرمایه‌گذاران را به خرید خانه در ترکیه یا قبرس شمالی جلب کرده است. حتی اگر قصد مهاجرت نداشته باشید با ورود به این کشورها به عنوان توریست‌های خارجی برای تفریح یا تعطیلات، امکان بهره‌برداری از ملک را خواهید داشت.

خرید ملک در قبرس شمالی

مهم‌ترین تفاوت خرید ملک در  ترکیه یا قبرس شمالی

اگر بین خرید ملک در ترکیه یا قبرس شمالی مردد هستید، بهتر است مهم‌ترین تفاوت‌های خرید خانه در دو کشور را بررسی کنید.

  • شیوه اخذ مالکیت

اولین تفاوت خرید خانه در ترکیه یا قبرس شمالی، شیوه اخذ مالکیت است. در ترکیه، خرید ملک برای خارجی‌ها به سادگی مقدور است، همچنین قواعد و قوانین شفافی وجود دارد که خریدار می‌تواند با بررسی آن‌ها تصمیم قطعی بگیرد. اما در قبرس شمالی، اخذ مالکیت برای غیر قبرسی‌ها محدودیت‌های زیادی دارد و قوانین بسیار پیچیده است، بنابراین بهتر است پیش از اقدام حتما با یک مشاور مطمئن، گفتگو کنید.

خرید خانه در استانبول و نکاتی که باید به آن دقت کنید!

  • قیمت و وضعیت بازار ملک

یکی از تفاوت‌های اساسی خرید ملک در ترکیه با قبرس شمالی در قیمت و وضعیت بازار است. بازار ملکی در ترکیه بسیار پررونق است و انواع ملک‌ با تنوع بالا و قیمت‌های متفاوت قابل دسترسی است. اما در قبرس شمالی، تنوع ملک‌ کمتر است. البته به این موضوع هم باید اشاره کنیم که قیمت خانه در ترکیه گران‌تر از قبرس است، زیرا همواره سطح تقاضای بالایی برای خرید خانه وجود دارد.

قیمت و وضعیت بازار ملک

  • شرایط خرید ملک

شرایط خرید خانه در ترکیه با قبرس شمالی متفاوت است. در ترکیه، خریداران خارجی می‌توانند حتی به صورت قسطی صاحب خانه شوند، اما در قبرس شمالی، خرید ملک برای خارجی‌ها دشوارتر است.

همه چیز درباره اخذ اقامت دائم ترکیه

  • وضعیت ثبات سیاسی و اقتصادی

ترکیه از نظر ساختار قوانین و نظام سیاسی وضعیت با ثباتی دارد، این در حالی است که قبرس به علت تقسیمات سیاسی و منطقه‌ای ممکن است از نظر برخی از افراد، گزینه مطمئنی برای خرید خانه نباشد.

  • حق مالکیت زمین و خانه

مهمترین تفاوت بین خرید ملک در ترکیه با قبرس شمالی در حق مالکیت خریدار است. شما با خرید خانه در ترکیه صرفا صاحب خانه هستید، نه زمین. یعنی اگر به هر دلیلی ساختار و شاکله ساختمان از بین برود، زمین زیر پای شما متعلق به دولت خواهد بود. این در حالی است که شما با خرید خانه در قبرس شمالی فرصت بی‌نظیر خاک این کشور را هم به دست می‌آورید.

حق مالکیت زمین و خانه

قبرس اگرچه تاکنون موفق نشده است به اتحادیه اروپا بپیوندد، اما به هر حال جزیی از قاره اروپاست و خرید ملک در این کشور مساوی است با خرید بخشی از خاک یک کشور اروپایی. به طور کلی تفاوت‌های مهمی بین خرید ملک در ترکیه یا قبرس شمالی در مسائل مربوط به مالکیت، قوانین، قیمت و وضعیت بازار وجود دارد که باعث می‌شود خرید خانه در هر کدام از این دو کشور تجربه‌ای کاملا متفاوت را ارائه دهد.

همه چیز درباره مالیات املاک در ترکیه!

سخن آخر:

برای جمع بندی درباره خرید ملک در ترکیه یا قبرس شمالی کافی است یک بار دیگر تمام جوانب را بسنجید. ترکیه کشوری است در همسایگی ما که فرصت عالی تحصیل، زندگی و مهاجرت را برای شما فراهم خواهد کرد. خرید خانه در بازار پررونق مسکن این کشور یک سرمایه گذاری پرسود است، اما نباید فراموش کنید که شما تنها صاحب خانه خواهید شد و زمین به شما تعلق ندارد.

از طرفی برای خرید خانه در ترکیه یا قبرس شمالی باید به این موضوع اشاره کنیم که اگرچه شرایط پیچیده‌تری برای خرید ملک در قبرس حاکم است، اما این کشور به دلیل نداشتن جمعیت زیاد، هنوز نتوانسته به عضویت اتحادیه اروپا در بیابد. از این رو از معدود کشورهایی است که خاک خود را به مهاجران می‌فروشد و مالکیت زمین و خانه را در اختیار خریدار قرار می‌دهد. بنابراین با خرید ملک در هر کدام از دو کشور  صاحب مزایایی خواهید شد و چالش‌هایی خواهید داشت که بهتر است قبل از هر چیز از کارشناسان خبره در این حوزه مشورت بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

پیام بگذارید